احمد کرمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام در گفتگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: با توجه به اینکه  مردم ایلام همواره در سال های اخیر پیگیر اجرایی شدن اتصال استان به شبکه راه آهن بودند استاندار ایلام در دیدار اخیر خود با مسئولان ارشد کشور اجرای فاز نخست اتصال استان به شبکه […]

احمد کرمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام در گفتگو با راسان خبر در ایلام اظهار داشت: با توجه به اینکه  مردم ایلام همواره در سال های اخیر پیگیر اجرایی شدن اتصال استان به شبکه راه آهن بودند استاندار ایلام در دیدار اخیر خود با مسئولان ارشد کشور اجرای فاز نخست اتصال استان به شبکه ریلی از طریق شهرستان اسلام آباد غرب موافقت شد.
وی افزود: در چارچوب این برنامه  فاز نخست این پروژه به طول ۱۷ کیلومتر با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان در مرحل انتخاب پیمانکار است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام اظهار داشت: همزمان با سفر رییس جمهور به استان در نیمه اول سالجاری پروژه اتصال ایلام به شبکه های ریلی و آزاد راهی کلنگ زنی خواهد شد.
وی بیان داشت: برای  اتمام این پروژه  ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
کرمی اضافه کرد: یکی از اولویت‌های مهم مسئولان استان توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای اعم از بزرگراه و آزادراه، ریلی و فرودگاهی است که بر همین اساس به‌طورجدی مسئله متصل شدن استان به پروژه راه‌آهن در سطح ملی پیگیری شده است.
این استان به‌ واسطه  داشتن ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و وجود مرز مهران به‌عنوان دروازه عتبات عالیات در کشور شناخته شده است.
لازم به ذکر است، در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۲ و در آخرین روزهای عمر دولت دهم، رئیس‌جمهور وقت در سفر به ایلام کلنگ این طرح را به زمین زده شد که تاکنون به دلیل عدم اعتبار این پروژه به ارزوی برای مردم تبدیل شده است.