به گزارش راسان خبر؛  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: رانندگان وسايل نقليه موظف اند در تقاطع هايي که فاقد چراغ راهنمایی ، مامور راهنمايي يا تابلو ايست مي باشد با رعايت نکات ايمني، پليس خود باشند. سرهنگ “نوراله خادم  در خصوص ميزان سرعت خودرو در رانندگي اظهار داشت: ميزان سرعتي که در […]

download-(3)

به گزارش راسان خبر؛  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: رانندگان وسايل نقليه موظف اند در تقاطع هايي که فاقد چراغ راهنمایی ، مامور راهنمايي يا تابلو ايست مي باشد با رعايت نکات ايمني، پليس خود باشند.

سرهنگ “نوراله خادم  در خصوص ميزان سرعت خودرو در رانندگي اظهار داشت: ميزان سرعتي که در شرايط و اوضاع مختلف، قادر است راننده را از خطر تصادف مصون بدارد، توسط قانونگذار مشخص نشده است و اصولاٌ هم قابل احصاء نمي باشد، زيرا انتخاب ميزان سرعت اطمينان بخش براي خودرو، بستگي به شرايط جوي، جاده، حتي وضع جسمي و روحي راننده و همچنين شرايط وسيله نقليه، وضعيت عبور و مرور دارد.

سرهنگ خادم گفت: وظيفه راننده است که با توجه به شرايط آب و هوا ، زمان و مکان رانندگي با سرعتي براند که هنگام احتمال وقوع تصادف، توانايي کنترل آن را داشته باشد و قبل از هر گونه برخورد، خروج از جاده و يا هر حادثه ناگوار ديگري، وسيله نقليه خود را متوقف نمايد. اين ميزان سرعت را از نظر فني”سرعت مطمئنه”مي نامند.

وي در ادامه افزود: به هر حال بايد گفت که سرعت مطمئنه، سرعتي است کمتر و يا حداکثر برابر با سرعت مقرر و مجاز که راننده با در نظر گرفتن و رعايت آن ، ايمني و سلامت خود و سايرين را تامين مي کند، به اين ترتيب در مواجهه با خطرات احتمالي توانايي کنترل و هدايت وسيله نقليه را در اختيار خود مي داند.

اين مقام انتظامي در پايان يادآور شد: رانندگان وسايل نقليه باید در تقاطع هايي که فاقد علايم راهنمايي و پليس مي باشد ، با رعايت نکات ايمني و سرعت مطمئنه ناظر بر رانندگي خود باشند تا از بروز حوادث ناگوار براي خود و ديگران جلوگيري کنند.