به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام:  آیت‌الله سیدمحسن سعیدی گلپایگانی نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری در آستان مقدس امامزاده علی صالح(ع) ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار داشت: […]

download-1

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام:  آیت‌الله سیدمحسن سعیدی گلپایگانی نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری در آستان مقدس امامزاده علی صالح(ع) ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار داشت: محرم ماه انسان سازی است و امام حسین(ع) برای پاسداری از آزادگی انسان ها به شهادت رسیده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان تصریح کرد: شوق زیارت امام حسین(ع) همواره در دل و جان مشتاقان زیارت آن حضرت شوری عظیم برپا می کند و این اشتیاق وصف ناپذیر را در جای جای مرزهای مشترک ایران با کشور عراق علی الخصوص مرز مهران می توان یافت.

وی ادامه داد: درباره زیارت امام حسین(ع) فضیلت بسیاری ازائمه اطهار به ما رسیده است، به این معنا که اگر مردم می دانستند چه فضیلتی در زیارت امام حسین(ع) وجود دارد، از شدت هیجان و شوق می مردند و خودشان را در معرض مرگ و خطرهای آن قرار می دادند تا به این فیض نائل شوند.

وی با اشاره به اینکه گریه بر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) باعث راحتی در قبر و شادان شدن مرده و پوشیده بودن او در هنگام خروج از قبر است، افزود: به فرموده امام صادق(ع) هر که در مرثیه حسین(ع) شعری بگوید و بگرید و بگریاند، حق تعالی او را بیامرزد و بهشت را بر او واجب گرداند.

آیت الله سعیدی گلپایگانی در ادامه به فرهنگ نذری دادن در مناسبت های مذهبی متعدد اشاره کرد و گفت: ماه محرم از ایامی است که نذرهای زیادی در آن ادا می شود و نذر کردن به یک سنت ویژه ایام عزاداری محرم تبدیل شده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان ادامه داد: از روایات متعدد به دست می آید که تربت حضرت سیدالشهدا شفای دردها و بیماریها و امان از بلاها و هر خوف و ترس می باشد.