راسان خبر ایلام_ نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی از آغاز رایزنی ها با سایر نمایندگان برای تصویب منطقه ازاد تجاری مهران خبر داد.

۸۲۱۴۳۵۵۴-۷۰۸۵۴۳۲۵
به گزارش راسان خبر؛  سلام امینی در جلسه شورای اداری مهران گفت: به دنبال تلاش و رایزنی برای جلب نظر و موافقت نمایندگان این دوره مجلس برای تصویب لایحه منطقه آزاد مهران هستیم .
وی ادامه داد: مهران پتانسیل خوبی برای ایجاد منطقه آزاد تجاری دارد لذا باید امکانات و زیرساخت های مناسبی در این شهر فراهم شود.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: احداث فرودگاه جز زیرساخت هایی است که که با راحت تر کردن دسترسی به منطقه آزاد می تواند در جذب سرمایه گذار موثر باشد.
امینی پتانسیل دیگر مرز مهران را تردد میلیون ها زائر عتبات عالیات ایران وعراق از این مرز برشمرد و گفت: با توجه به شرایط پیش امده در خصوص مراسم حج پیش بینی می شود اربعین امسال حدود سه میلیون نفر از مهران تردد کنند.
نماینده مردم ایلام در مجلس دهم ادامه داد: براین اساس نیاز است تا راه ۸۵ کیلومتری دسترسی به مهران با تخصیص اعتبارات لازم هر چه تعریض شود که در این خصوص رایزنی برای تخصیص اعتبار با وزیر راه و شهرسازی انجام گرفته است.

مرز مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.