نماینده ولی فقیه در استان ایلام با بیان اینکه حقوق‌های چند ۱۰۰ میلیونی مردم را به انقلاب بدبین می‌کند، گفت: از فعالیت افراد فاسد در عرصه‌های اقتصادی کشور جلوگیری شود.

۱۳۹۴۰۴۰۱۱۲۵۴۵۰۳۲۷۵۵۵۱۳۲۴

به گزارش راسان خبر؛  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی  در دیدار با رئیس کل دادگستری استان ایلام و کارکنان این سازمان اظهار داشت: شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که باید دستگاه قضا کاملا به بخش های مختلف توجه کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از افراد در کشور به دنبال بدبین کردن مردم به انقلاب هستند، افزود: برخی افراد با حقوق های چند ۱۰۰ میلیون ریالی خود مردم را نسبت به انقلاب اسلامی بدبین می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام با بیان اینکه ما به دنبال اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی باید باشیم، عنوان کرد: در حالی که زمینه فعالیت برخی افراد فاسد در عرصه های اقتصادی کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه زمینه های فعالیت این افراد در عرصه‌های اقتصادی کشور یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور است، خاطرنشان کرد: ما از زحمت‌های صادقانه دستگاه قضا تشکر می‌کنیم چرا که تلاش شما در حفظ امنیت کشور بسیار قابل توجه است.

لطفی با بیان اینکه باید سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف به ویژه در استان تشویق کرد، گفت: در صورتی که امنیت سرمایه‌گذاری تامین شود افراد به راحتی می‌توانند در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند و همین موضوع سبب رشد و توسعه می‌شود.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی می‌تواند مشکلات را در داخل کشور برطرف کند و لازم است که با برخی افراد در این زمینه ها ایجاد مشکل می‌کنند برخورد شود.

رئیس کل دادگستری استان ایلام در ادامه این دیدار گفت: ۱۰۵ میلیارد ریال پول بیت‌المال در بازرسی‌های دادگستری ایلام بازگردانده شد.

 فارس نوری اظهار داشت: تلاش ما بر سرعت بررسی پرونده‌ها بوده است و در گذشته سه هزار و ۴۰۶ پرونده وارد دادگاه‌های استان ایلام شده است.

وی با بیان اینکه این تعداد پرونده در دادگاه‌ها و دادسراهای استان ایلام مختومه شده‌اند افزود: تعدادی از پرونده‌های مانده از سال ۹۳ نیز در سال ۹۴ بررسی شده است.

رئیس کل دادگستری استان ایلام با بیان اینکه در سطح شهرستان‌های مختلف استان هیئت‌های صلح راه‌اندازی شده‌اند که این هیئت‌ها سبب بالا رفتن سرعت بررسی پرونده‌ها می‌شود.

وی گفت: این هیئت‌ها سبب می‌شوند که پرونده‌ها با سرعت بیشتری بررسی و به نتیجه برسند و همچنین این هیئت‌ها سبب ایجاد صلح و سازش بین افراد می‌شوند.

نوری خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد که آگاهی مردم نسبت به فعالیت‌های پیشگیری از وقوع جرم دادگستری بالا برود چرا که آگاهی مردم از این موضوع سبب کاهش جرم می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان ایلام شاهد کاهش ورودی جمعیت زندانیان هستیم تصریح کرد: فعالیت هیئت‌های صلح، بالا رفتن سطح آگاهی مردم تأثیر بالایی در این آمار داشته است.

رئیس کل دادگستری استان ایلام عنوان کرد: با فعالیت‌ها و بررسی‌هایی که داشته‌ایم ۱۰۵ میلیارد ریال از پول بیت‌المال در استان ایلام بازگردانده شده است.

وی افزود: وقوع جرم و جنایت‌های خشن مانند قتل در استان ایلام کاهش چشمگیری داشته است و همچنین ورودی پرونده‌ها در دادسراها ۱۸ درصد کاهش داشته است.