ایلام، راسان خبر_ استاندار ایلام از عملکرد برخی از بانک های عامل استان در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضایان به شدت انتقاد کرد.

۸۲۱۵۱۸۱۱-۷۰۸۶۹۲۱۲

به گزارش گروه روی خط رسانه های راسان خبر؛ محمدرضا مروارید در نشست شورای اشتغال و سرمایه گزاری استان اظهار کرد: در حالیکه تعدادی از بانک ها بویژه بانک ملی به سهمیه و تعهدات در نظر گرفته شده برای اختصاص اعتبار به منظور اشتغالزایی عمل کرده اند، ولی بانک هایی همچون ملت ، صادرات و تجارت نسبت به این موضوع خطیر که خواسته عموم مردم بوده و در رفع مشکل بیکاری نیز تاثیر بسزایی دارد، عملکرد قابل دفاعی را از خود ارائه نداده اند.
وی افزود: به عنوان مسئول ارشد اجرایی استان از عملکرد این بانک ها راضی نیستم، جالب آنکه در بحث دریافت حقوق های نجومی نیز مدیران عامل این بانک ها در تهران مطرح هستند.
استاندار ایلام تاکید کرد: بانک های عامل باید با عمل کردن به تعهدات خود در ثروت آفرینی و تحرک بخشی به بخش اشتغال استان نقش خود را ایفا کنند نه آنکه خود به سدی در برابر جوانان جویای کار برای توسعه اشتغالزایی تبدیل شوند.
مروارید یادآور شد: از ابتدای انقلاب به دلیل برخی سیاست ها و نامتوازن بودن رشد جمعیتی کشور با مشکلاتی در سال های ابتدایی برای تامین نیازهای تحصیلی در مدارس و سپس حضور این جوانان و نوجوانان در دانشگاه ها روبرو بودیم و هم اکنون نیز با پیک جمعیتی در زمینه ورود افراد جویای کار بویژه در میان دانش آموختگان دانشگاهی مواجه هستیم.
وی اضافه کرد: بدون شک رفع معضل بیکاری با اکتفا کردن به منابع دولتی به هیچ وجه امکان پذیر نیست و باید از ظرفیت های بخش خصوصی برای ثروت آفرینی و رونق اشتغال در کشور بهره گرفت.
استاندار ایلام توجه به حوزه خدمات را با توجه به تاثیرگزاری آن در رفع بیکاری خواستار شد و گفت: به عنوان مثال در مسیر راه ارتباطی حمیل به ایلام و از ایلام به سمت مهران با وجود تردد کاروان های زائران عتبات عالیات و کامیون های حامل بار می توان مراکز خدماتی ، اقامتی و تفریحی متعددی را راه اندازی کرد که افراد بسیاری می توانند در این حوزه شاغل شده و درآمد کسب کنند، ولی شاهد هستیم در این محدوده حدود ۲۰۰ کیلومتری کمترین امکانات خدماتی ایجاد شده است.

منبع: ایرنا