به گزارش سایت خبری راسان خبر ؛  اداره کل استاندارد ایلام به هم استانی های ایلامی در خصوص عقد قرارداد و واگذاری فرآیند نصب آسانسور به شرکتهای آسانسوری فاقد مجوز و فاقد صلاحیت  هشدار داد. مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: متاسفانه محرز گردیده که اکثر حوادث جانی و خسارات مالی ناشی از واگذاری خدمات و سرویس […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر ؛  اداره کل استاندارد ایلام به هم استانی های ایلامی در خصوص عقد قرارداد و واگذاری فرآیند نصب آسانسور به شرکتهای آسانسوری فاقد مجوز و فاقد صلاحیت  هشدار داد.

مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: متاسفانه محرز گردیده که اکثر حوادث جانی و خسارات مالی ناشی از واگذاری خدمات و سرویس و نگهداری آسانسور به اشخاص، نصابین و سرویس کاران غیر مجاز بوده است که لازم است هم استانی های عزیز به این مهم توجه فرمایند.

مهناز همتی با اعلام این مطلب افزود:مالکین، پیمانکاران، مدیران مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری که در عقد قرارداد دخیل هستند باید از شرکت های دارای پروانه طراحی و مونتاژ معتبر به نام خود شرکت مجری از سازمان صنعت، معدن و تجارت قرارداد عقد نمایند و در نصب و راه اندازی و سرویس سالیانه آسانسور از این شرکت های مجاز استفاده نمایند.

همتی اظهار امیدواری کرد: با توجه به افزایش تعداد آسانسورهای نصب شده در استان، حفظ سلامت و ایمنی فردی و عمومی، حصول اطمینان از کیفیت دستگاه های آسانسور و نظارت بر نصب آسانسور و اطمینان از ایمنی آن ضروری است و با اجرای کامل و دقیق موازین و الزامات استاندارد آسانسور، حوادث ناشی از آن کاهش یابد.

همتی گفت:از همشهریان عزیز تقاضا می شود جهت نصب و راه اندازی آسانسور به تاریخ اعتبار پروانه طراحی و مونتاژ  واحدهای نصاب آسانسور که دارای مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت هستند دقت نمایند. فهرست این شرکتها در سایت سازمان صنعت معدن و تجارت و همچنین سازمان ملی استاندارد ایران موجود می باشد.

همتی افزود: نصب آسانسور توسط شرکتهای غیرمجاز ممنوع است و مسئولیت حوادث و سوانح احتمالی نصب آسانسور توسط این شرکتهای غیرمجاز بر عهده مالکین و مدیران ساختمان های دارای آسانسور می باشد.

وی افزود: حتی خرید قطعات و تجهیزات آسانسور نیز باید از تولیدکنندگان دارای پروانه استاندارد انجام گرفته و فهرست آن ها در اختیار نصابان باشد تا با کمترین مشکل، در مراحل اجرا مواجه شوند.

همتی در پایان عنوان کرد: به هم استانی های عزیز ایلامی توصیه می گردد که به هیچ عنوان از آسانسورهایی که  گواهی نامه ایمنی رسمی و معتبر استاندارد ندارند، استفاده ننمایند.