ایلام، راسان خبر_ مدیرکل بحران استان ایلام در اشاره به پیش بینی هواشناسی در خصوص بارش باران و احتمال جاری شدن سیل در روزهای ابتدایی هفته آینده از فرمانداران، اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران، شهرداری ها و مردم استان خواست برای مقابله با حوادث احتمالی آماده باشند.

۸۲۳۵۷۱۳۲-۷۱۲۶۹۷۶۵

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر؛  اداره کل هواشناسی استان ایلام در روزهای گذشته اخطارهایی مبنی بر پتانسیل مستعد و مساعد این سامانه بارشی که در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده آسمان استان را فرا می گیرد صادر کرده و از مردم و دستگاه های اجرایی خواسته است هشدارها و توصیه ها را جدی بگیرند.
احمد کرمی  اظهار کرد: به منظور اتخاذ تمهیدهای لازم برای مقابله با حوادث احتمالی و جاری شدن سیل در نقاط مختلف استان از دستگاه های اجرایی عضو ستاد خواسته شده برای مقابله با هر گونه حادثه غیر مترقبه طبیعی از جمله سیل آماده باشند.
وی افزود: به علت ورود این سامانه بارشی نسبتا قوی به آسمان استان براساس پیش بینی هواشناسی، ادارات و دستگاه های مرتبط چون فرمانداری ها و شهرداری ها باید در این ایام کشیک اداری داشته باشند.
کرمی تاکید کرد: شهرداری های همه مناطق استان نیز نسبت به پاکسازی کانال ها و جوی های آب برای جلوگیری از انسداد جریان طبیعی روان آب ها و ایجاد آبگرفتگی از هم اکنون اقدام کنند.
مدیرکل بحران استان ایلام همچنین از اقشار مختلف مردم خواست مصرف حامل های انرژی چون برق و گاز را مدیریت کنند.
وی اضافه کرد: عشایر و دامداران استان نیز در این ایام از بردن دام های خود در مسیر سیلاب ها و مسیل ها به علت احتمال وقوع سیلاب و نیز نقاط مرتفع به خاطر بروز پدیده رگبار و رعد و برق خودداری کنند.
به گزارش اداره کل هواشناسی ایلام، هوای این استان از روز شنبه تا یکشنبه بارانی همراه با پدیده های جوی رعد و برق، رگبار، بارش تگرگ، وزش باد شدید و مه گرفتگی است و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها نیز وجود دارد.
استان ایلام در آبان ماه سال گذشته و اواخر فرودین ماه امسال ۲ بار شاهد وقوع سیل به علت بارش های قوی باران بود که این سیلاب ها خسارت های زیادی را به تاسیسات زیربنایی، عمرانی و ملکی این استان وارد کرد.