ایلام، راسان خبر_ به مناسبت روز تکریم از بازنشستگان امروز سه شنبه همایش بزرگ پیاده روی ویژه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی استان برگزار شد.

dsc04005

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ به مناسبت فرارسیدن ۶ مهرماه روز تکریم  از بازنشستگان و در راستای اجرای برنامه ورزشی “نسیم سلامت”  همایش بزرگ پیاده روی پیشکسوتان، بازنشستگان و خردمندان سازمان تامین اجتماعی استان، با حضور محمودی، مدیرکل تامین اجتماعی استان، دکتر لاله ماژین مدیر درمان تامین اجتماعی ، زرگوش مدیرکل اداره  کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، چراغی دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات استان، بازنشستگان، از کار افتادگان و مستمری بگیران  در پارک کوثر استان برگزار شد.

مدیرکل تامین اجتماعی ایلام: بازنشستگان سرمایه های جامعه هستند

مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان ایلام  با تبریک هفته دفاع مقدس از بازنشستگان به عنوان  سرمایه های ارزشمند سازمان یاد کرد و گفت: بازنشستگان سرمایه های جامعه هستند که باید تجربیات مفید خود را که طی سالهای خدمت و عمر خود کسب کرده اند را به نسل جدید منتقل کنند زیرا   استفاده از تجربیات این افراد  برای  پیش بردن اهداف سازمان مفید و ارزشمند است.

محسن محمودی افزود: سازمان تامین اجتماعی استان به خود افتخار می کند که به ۳۰ هزار بازنشسته، بازمانده و از کار افتاده ارائه ی خدمت می کند و تلاش می کند در این راستا  از هیچ تلاشی فروگذاری نکند.

وی  خاطر نشان کرد: مسئولیت فردی که از محیط دولتی  یا غیر دولتی بازنشسته می شود به پایان نرسیده است و باید درعرصه ی خدمت به مردم بیشترازشاغلین خود را مسئول بدانند زیرا انسان در طول حیات و زندگی در قبال خود و جامعه مسئول است.   

مدیرکل تامین اجتماعی استان در پایان گفت: هفته دفاع مقدس، یادآور رشادت‌ها و از جان‌گذشتگی‌های ملت انقلابی ایران در دفاع از کیان اسلام و میهن اسلامی است و این هفته  فرصت مناسبی برای انتقال ارزش‌های این دوره پر افتخار انقلاب اسلامی به نسل جوان است.

مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام:   استفاده از تجربیات بازنشستگان  مسیر رسیدن به اهداف پیشروی سازمان را هموارتر می‌سازد

 مدیر درمان تامین اجتماعی ایلام نیز در این مراسم گفت: بازنشستگی نه تنها از کار افتادگی نیست بلکه افتخاری است که یک فرد توانسته سالهای زیادی از عمر خود را در خدمت به جامعه و مردم سپری کرده باشد لذا استفاده از تجربیات بازنشستگان  مسیر رسیدن به اهداف پیشروی سازمان را هموارتر می‌سازد.

دکتر کریم لاله ماژین ادامه داد: اجرای این برنامه‌ها توسط سازمان تأمین اجتماعی جلوه‌ای از توجه و تقدیر از بازنشستگان و عنایت ویژه به این قشر عزیز را نشان می دهد.

وی در ادامه به اهداف سازمان در قبال افراد تحت پوشش بیمه اشاره کرد و گفت: سازمان همواره تلاش کرده است ورزش همگانی را در بین سالمندان رایج کند که الحمدالله توانسته است با تعامل دستگاهای اجرایی استان در این راستا قدم های مثبتی را بردارد.

وی در ادامه گفت: با توجه به شرایط ضعیف اقتصادی جامعه، سازمان  تلاش کرده است در راستای پیش بردن اهداف و اجرای  طرح نسیم سلامت در بین بازنشستگان از طریق برگزاری مسابقات ورزشی  زمینه نشاط، تفریح را برای این عزیران فراهم کند که انشالله این برنامه ها تداوم داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: انجام ورزش های گوناگون علاوه بر آن که از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند و نقش پیش گیری را به عهده دارد، همواره در درمان بسیاری از بیماری ها موثر واقع می شود و به نوعی یک نقش درمانی را  برعهده دارد.

دکتر لاله ماژین گفت: ورزش نه تنها برای سلامتی بدن مفید است بلکه تاثیرات موثری در تقویت روان و اعصاب ایفا میکند و امروزه آسیب شناسان از اجتماعی شدن افراد از ورزش و یادگیری ارزش های آن که می تواند.

وی  دفاع مقدس را یکی از برجسته ترین مباحث در طول تاریخ انقلاب اسلامی ذکر کرد و امنیت و آرامش امروز مردم را مدیون رشادت های شهدای گرانقدر دانست.

مدیرکل اداره  کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  ایلام: سلامت و امنیت دو رکن اصلی در جامعه هسیتند

علیرضا زرگوش، مدیرکل اداره  کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  ایلام نیز در این مراسم گفت: تامین امنیت و سلامت در جامعه یکی از زمینه های اصلی برای رشد و توسعه همه جانبه می باشد که مورد توجه و تاکید دین مبین اسلام و جوامع بشری است.

وی عنوان کرد: انسان و جامعه سالم می تواند با امنیت و آرامش در راستای برآورده کردن نیازهای خود و جامعه تلاش کند که این روند در صورت استمرار به توسعه و پیشرفت هر چه بهتر آن جامعه کمک خواهد کرد.

وی افزود: حضور پیشکسوتان در خانواده باعث تقویت بنیاد خانواده می شود زیرا رکن اساسی در جامعه نهاد خانواده است.

در پایان این همایش از  تعدادی از  بازنشستگان، مستمری بگیران و از کار افتادگان با اهدای لوح و هدیه نقدی تجلیل شد.