به گزارش راسان خبر از  ایثار , مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ایلام در همایش مسئولان فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه آفرین در هشت سال دفاع مقدس با ارزشمند توصیف نمودن جایگاه فرهنگی در بنیاد این مهم را مورد تاکید قرار داد. رستمیان  افزود : فرهنگ […]

به گزارش راسان خبر از  ایثار , مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ایلام در همایش مسئولان فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه آفرین در هشت سال دفاع مقدس با ارزشمند توصیف نمودن جایگاه فرهنگی در بنیاد این مهم را مورد تاکید قرار داد.
رستمیان  افزود : فرهنگ اساس و شالوده یک جامعه است و این نقش بنیادین در توسعه فرهنگ جوامع بشری نقشی بی بدیل و تاثیرگذار است .
رستمیان کار فرهنگی را منو ط به به مدیریت زمان، برنامه ریزی ، بررسی ظرفیت ها موجود دانست .
وی حساسیت های امور فرهنگی را مورد اشاره قرار داد و نوگرایی و خلاقیت در اجرای کار فرهنگی را از خصیصه های یک مسئول فرهنگی موفق دانست .
رستمیان به توجه به نقش ارزنده ارتباطات، تاکید کرد و خاطرنشان کرد مسئول فرهنگی با شناخت دقیق رسانه ها و بهره گیری از ابزارهای نوین ارتباطی باید قدم بردارد.
مدیرکل بنیاد استان ایلام افزود : جریانات فرهنگی وابسته به ارتباطات هستند و هرچه شناخت دقیق تر باشد بازده و بهره وری بیشتری کسب می شود.
رستمیان کیفیت کار فرهنگی را مورد تاکید قرار داد وافزود اموراجرایی فرهنگی بایستی با کیفیت مناسب باشد.
وی استفاده از ظرفیت رسانه ها را مورد تاکید قرار داد و گفت متولیان امور فرهنگی در هر نقطه ای می بایست با رسانه ها ارتباط موثر داشته باشند.
رستمیان به ارزشگذاری الگوهای اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و گفت : در امور فرهنگی وارزشی به معنویت دینی توجه شود وقرآن در جامعه هدف ایثارگری مورد تاکید قرار گیرد .
مدیرکل بنیاد استان ایلام در ادامه به نقش تربیت بدنی اشاره و استفاده از این ظرفیت را در بین جامعه هدف ایثارگری مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد مجموعه برنامه های فرهنگی ، ورزشی موجبات ارتقای سلامتی و روانی عزیزان ایثارگر خواهد شد.
در ادامه این نشست کریم دارائی ، معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد استان ایلام اهداف این همایش را تشریح ودر ادامه کارشناسان ستادی استان و مسئولان فرهنگی شهرستان ها به ایراد نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.