ایلام، راسان خبر؛_ همایش پیاده روی بانوان شهرستان سیروان به مسافت سه کیلومتر و به مناسبت دهه کرامت برگزار شد

resized_636057546931262084jpg

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان سیروان: هیئت ورزش های همگانی و سازمان های مردم نهاد جوانان شهرستان به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت، یک همایش پیاده روی مشترک را از مزار شهدای گمنام شهر لومار به مقصد گلزار شهدای امام زاده سید علی (ع) به مسافت ۳ کیلومتر را برگزار کردند.
شرکت کنندگان در این برنامه فرهنگی, ورزشی پس از طی مسیر، با حضور درمزارشهدای هشت سال دفاع مقدس و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشتند .
آیت یاسمی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سیروان در این همایش گفت : آغاز دهه کرامت مصادف با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش ولادت حضرت علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) است و این ده روز یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است ، مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار کرد و غربت و بیماری و وفات در سنین جوانی را برای او آسان نمود .
وی مهر و وفای بین این خواهر و برادر را الگویی برای همه ییروان دانست و توضیح داد : شیعیان معتقد به پیروی و الگوی پذیری از ائمه اطهار و پیشوایان خود هستند، پس ما که خود را شیعه جعفری می دانیم باید صمیمیت و مهر و دوستی و وفاداری به خواهر و برادر نسبی و دینی خود را سر لوحه زندگی قرار دهیم تا استحکام خانواده ها را شاهد باشیم.
یاسمی ادامه داد : این برنامه با همکاری هیئت ورزش های همگانی و سازمان های مردم نهاد شهرستان برگزار شده است و این نشان دهنده تعامل خوب فعالان ورزشی و فرهنگی شهرستان با همدیگر است و با توجه به اینکه ورزش و فرهنگ باید همراه همیشگی هم باشند انتظار داریم که این انسجام و هماهنگی برای همیشه و در برنامه های مختلف ادامه پیدا کند .
در پایان این برنامه به قید قرعه به شرکت کنندگان جوایزی به رسم یادبود اعطا شد .