ایلامريال راسان خبر_ همزمان با سایر شهرهای کشور از طریق ویدئو کنفرانس توسط معاون اول رئیس جمهوری ۶۰۰ طرح کارآفرینی در شهرستان آبدانان افتتاح شد

download

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، همزمان با سایر شهرهای کشور، با حضور مهندس مروارید استاندار ایلام، دکتر عسگری معاونت امور اقتصادی و توسعه منطقه استانداری، مهندس زرگوش مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، برخی از مدیران اجرایی استان  و مسئولین شهرستان آبدانان،  ۶۰۰ طرح کارآفرینی در شهرستان آبدانان افتتاح شد.

در این همایش،  مهندس مروارید  گفت: ایجاد مشاغل پایدار، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و تزریق حس اعتماد به نفس و امیدواری در بین روستاییان را مهمترین اهداف راه‌اندازی طرح‌‎های کارآفرینی با حمایت صندوق کارآفرین امید در سطح روستاهای استان عنوان کرد.

وی افزود: حفظ کرامت و منزلت روستاییان با تقویت بنیه اقتصادی و مالی تولیدکنندگان، تکمیل زیرساخت‌های عمرانی و اجتماعی، استفاده از توانمندی زنان روستایی و ایجاد امید و نشاط در جامعه روستایی کشور از اولویت‌های اهداف و طرح‌های ماندگار و راهبردی دولت تدبیر و امید است.

وی با بیان اینکه ارائه خدمت به مردم و ایجاد آرامش در روستاها از اولویت‌های دولت است، گفت: ارائه خدمات مستمر و ماندگار به مردم و ایجاد آرامش اجتماعی در روستاها از اولویت‌ها و اهداف راهبردی دولت تدبیر و امید است.

مروارید تاکید کرد: با همت و برنامه‌ریزی دولت در ۲ سال گذشته ۳۰ صندوق مشارکت عمومی با ۶ هزار عضو و ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه ثابت در این استان راه‌اندازی و در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی فعالیت می‌کنند.