ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی به مناسبت سالروز میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(ص) در دهه کرامت، همزمان با سراسر کشور در ایلام برگزار می شود.

download

به گزارش راسان؛ مراد جلیلیان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: ششمین جشنواره کتاب خوانی رضوی امسال همزمان با دهه کرامت توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی مرتبط با حضرت امام رضا(ع) و همچنین شناخت هر چه بیشتر ایشان از طریق آثار و کتاب های منتشر شده برگزار می شود.

جلیلیان مهمترین اهداف این جشنواره را ترویج سیره و فرهنگ رضوی، آشنایی بیشتر کودکان، نوجوانان و خانواده ها با سبک و شیوه زندگی رضوی عنوان کرد و افزود: این جشنواره در راستای اهداف اساسی نهاد کتابخانه های عمومی کشور مبنی بر ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار می شود.

وی افزود: در این جشنواره سه عنوان کتاب برای گروه های سنی مختلف انتخاب شده است تا تمامی افراد بتوانند با توجه به سن و توانمندی خود در مسابقه شرکت کنند.

جلیلیان افزود: کتاب «دوست مهربان کبوترها، نوشته مجید محمدی از انتشارات بوستان کتاب»، ویژه کودکان ۱۱ سال، کتاب «اعترافات غلامان، نوشته حمیدرضا شاه ‌آبادی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان»، ویژه نوجوانان تا ۱۷سال و کتاب «امام علی بن موسی‌ الرضا (ع)، نوشته بنیاد پژوهش ‌های اسلامی آستان قدس‌ رضوی از انتشارات بنیاد پژوهش‌ های اسلامی آستان قدس رضوی»، ویژه جوانان و بزرگسالان، عناوین کتابهای ارائه شده برای شرکت در این جشنواره است.

وی افزود: یکی از ویژگی های این جشنواره کتابخوانی، امکان شرکت در آن به صورت خانوادگی است که علاقه مندان ضمن اینکه می توانند بر اساس شرایط سنی به صورت انفرادی در مسابقه شرکت کنند این امکان را دارند که در قالب اعضای یک خانواده نیز بسته ای که شامل این سه عنوان کتاب است را تهیه کنند و با تکمیل پاسخنامه های خانوادگی و ارسال آن به دبیرخانه در این جشنواره شرکت کنند. جایزه ویژه ی بخش خانوادگی این جشنواره به تعداد هشت خانواده و در چهار گروه تعلق خواهد گرفت.

وی اضافه نمود:کتاب ها و سؤالات این مسابقه از طریق کتابخانه های عمومی سراسر استان در دسترس قرار می گیرد و همچنین فایل PDF این کتابها از طریق پرتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام به آدرس www.ilampl.ir در دسترس است و علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه می توانند تا ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۵ پاسخنامه های خود را به نزدیک کتابخانه عمومی به محل زندگی خود تحویل دهند و یا به نشانی الکترونیکی