به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر به نقل زا روابط عمومی، مدیرکل زندان های استان ایلام با اعلام این خبر گفت: با اجرای عفو مقام معظم رهبری مدظله العالی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تمامی محکومین نظامی استان آزاد گردیدند و بند نظامیان خالی شد. کشوری با اشاره به توجه مقام معظم رهبری […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر به نقل زا روابط عمومی، مدیرکل زندان های استان ایلام با اعلام این خبر گفت: با اجرای عفو مقام معظم رهبری مدظله العالی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تمامی محکومین نظامی استان آزاد گردیدند و بند نظامیان خالی شد.

کشوری با اشاره به توجه مقام معظم رهبری به قشر آسیب دیده زندانیان و کمک به خانواده های آنان، گفت: تلاش مراجع قضایی و مسئولین زندان ها در اجرای دستور عفو رهبر به نتیجه رسید و بیش از ۳۰ درصد از زندانیان استان ایلام مشمول این عفو شدند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود 30 درصد از زندانیان استان مشمول عفو شوند داشت: با همکاری و تعامل اثربخش مراجع قضایی شرایط برای بهره مندی از طرح عفو گسترده محکومان در چهل سالگی انقلاب فراهم شده که این امر می تواند در کاهش جمعیت کیفری مثمر ثمر واقع گردد.

مدیرکل زندان های استان خاطر نشان کرد: اعمال سیاست های کاهش جمعیت کیفری و مجازات های جایگزین حبس یکی از دغدغه مسئولین نظام است که با تمهیدات و راهبردهای هدفمند تلاش می شود از تکرار جرم و جمعیت کیفری کاسته شود و زندانیان بازگشتی سالم و شرافتمندانه را به جامعه داشته باشند.