به گزارش راسان نیوز؛  رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران با اعلام این خبر گفت، در دو ماهه اول سال ۱۳۹۵ بیش از ۲۵۰هزار نوبت سر واکسیناسیون توسط دامپزشکی شهرستان دهلران به صورت رایگان برای دامداران انجام پذیرفت. دکتر ایوب دارابی افزود: واکسیناسیون، آبله گوسفند و بز، بروسلوز بره و بزغاله، بروسلوز گوساله و گاو، تب […]

download-(2)

به گزارش راسان نیوز؛  رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهلران با اعلام این خبر گفت، در دو ماهه اول سال ۱۳۹۵ بیش از ۲۵۰هزار نوبت سر واکسیناسیون توسط دامپزشکی شهرستان دهلران به صورت رایگان برای دامداران انجام پذیرفت.
دکتر ایوب دارابی افزود: واکسیناسیون، آبله گوسفند و بز، بروسلوز بره و بزغاله، بروسلوز گوساله و گاو، تب برفکی گاو و گوساله و گوسفند و بز،PPR ، لمپی اسکین از جمله اقدامات دامپزشکی برای جلوگیری از بروز بیماریهای دامی می باشد.
وی ادامه داد در همین مدت ۱۱۱۳ نفر از دامداران به درمانگاههای دامپزشکی بخش خصوصی و دولتی مراجعه و معالجات ۲۷۲ هزار و سی و یک رأس انجام پذیرفته است.
دارابی افزود در ماههای فروردین و اردیبهشت ۱۰۷۰ مورد بازدید از اماکن عرضه فرآورده های خام دامی صورت پذیرفته و یک نفر از متخلفین از ضوابط بهداشتی به مراجع قضایی معرفی گردیده است و بازرسی و نظارت های بهداشتی بر کشتار ۳۳۰ رأس دام در کشتارگاهها انجام و تعداد ۱۸۲ کبد و ریه به علت ابتلاء به انگلهای داخلی ضبط و معدوم گردیده است و همچنین گواهی حمل بهداشتی ۲۷ هزار قطعه مرغ به مقصد کشتارگاههای طیور ایلام و خوزستان صادر گردیده است.