به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ سید محمد بطحائی، وزیر آموزش و پرورش روز شنبه در نشست شورای اداری، شورای سیاست گذاری و هماهنگی آموزش و پرورش مناطق مرزی استان ایلام اظهار داشت:  مدرسه محوری رکن اصلی برای اصلاح نظام آموزشی  است از این رو  کارکنان مدارس باید میزان ابتکار و خلاقیت‌های خود را افزایش […]

به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ سید محمد بطحائی، وزیر آموزش و پرورش روز شنبه در نشست شورای اداری، شورای سیاست گذاری و هماهنگی آموزش و پرورش مناطق مرزی استان ایلام اظهار داشت:  مدرسه محوری رکن اصلی برای اصلاح نظام آموزشی  است از این رو  کارکنان مدارس باید میزان ابتکار و خلاقیت‌های خود را افزایش دهند.
وی افزود: مقابله با جنگ جدید دشمن نیازمند همدلی و همت همه مردم و مسئولان است چراکه هدف دشمن تنگ کردن عرصه و اعمال فشار است.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در سال‌جاری سهم این وزارتخانه از بودجه عمومی دولت  ۱۱.۷درصد بود و که رقم در سال آینده به ۱۳.۲ درصد افزایش پیدا می کند.
وی تاکید کرد: ویژگی‌های امروز اجتماعی و جامعه نسبت به گذشته تغییر کرده و مدارس باید با تحلیل دقیق نیازها و شرایط جدید، تلاش و آموزش های خود را به ثمر برسانند.
وی همچنین از بررسی وضعیت نیروهای حق التدریس و پیش دبستانی خبر داد و گفت: نیروهایی که شرایط مندرج در قانون مصوبه مجلس را دارا هستند آیین نامه ساماندهی آنها در دست تعیین است و امیدواریم ظرف ماه جاری آماده بررسی و تصویب در هیات وزیران شود.
وی با اشاره به اینکه هدف اصلی دشمن بحران کردن وضعیت اقتصادی ایران است، افزود: یکی دیگر از مسائل مهم کشور ما آسیب های اجتماعی بوده که نیازمند توجه ویژه است.
سید محمد بطحایی با بیان اینکه ا زبان فارسی نشانه‌  وحدت بین ملت است اظهار داشت: . متاسفانه آموزش زبان فارسی در مناطق دو زبانه به شدت در خطر است. در برخی مناطق که با زبان محلی صحبت می‌کنند در مدارس‌شان نیز با زبان محلی مورد آموزش قرار می‌گیرند که این کاملا اشتباه است  زیرا  آموزش به زبان فارسی برای ما بسیار اهمیت دارد.
وزیر اموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی دولت  و مسولان باید بیش از گذشته با تلاش شبانه روزی به مدیریت شرایط اقدام کند و مردم نیز باید با وحدت و مقاومت در برابر دشمنان بایستند.
استاندار ایلام نیز در این نشست  با ذکر اینکه دولت، نظام و کشور به مردم ایلام مدیون است گفت: ایلام به علت درگیری هشت سال جنگ تحمیلی به میزان هشت سال طلب داشته و از برخی شاخص ها فاصله دارد.
وی اینکه جمعیت ایلام  ۷ صدم درصد جمعیت کشور است گفت:  استان ایلام با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های موجود یکی از پیشران های مهم توسعه ای در کشور است .
استاندار ایلام با تاکید بر اینکه حقوق ها باید با تورم هماهنگ باشد بر اعمال حق مناطق مرزی مناطق جنگ زده، اعمال حق محرومیت در احکام بازنشستگان و غیره برای فرهنگیان تاکید کرد.
وزیر آموزش و پرورش و هیات همراه روز شنبه در سفر دو روزه به ایلام برنامه های مختلفی دارند که از جمله آنها دیدار با مسوولان استان، بازدید از مدارس، دیدار با نخبگان دانش آموزی، دیدار با نمایندگان انجمن های اولیا و مربیان، مصاحبه خبری، شرکت در شورای اداری، شورای آموزش و پرورش و مناطق مرزی، شورای انجمن اولیا و مربیان استان، حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری و دیدار با تشکل های فرهنگیان، عزیمت به شهرستان چرداول، افتتاح استخر، بازدید از مدرسه، دیدار با معلمان این مدرسه و دیدار با خانواده شهید فرهنگی در این شهرستان است.