به گزارش سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام_ مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان روز پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان گفت: در حوزه ورزش و جوانان، قبل از انقلاب کمتر از هزار مکان در کل کشور وجود داشت اما هم اکنون بیش از 8 هزار و 700 مکان ورزشی به وجود آمده است.  […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام_ مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان روز پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان گفت: در حوزه ورزش و جوانان، قبل از انقلاب کمتر از هزار مکان در کل کشور وجود داشت اما هم اکنون بیش از 8 هزار و 700 مکان ورزشی به وجود آمده است.   

وی افزود: با وجود تنگناها و محدودیت‌ها در تلاشیم مشکلات را رفع کنیم و اکنون در ایلام نیز با افتتاح 2 پروژه، سالن تیراندازی و خانه تکواندو همچنین به بهره برداری رسیدن 95 طرح دیگر سرانه ورزشی در این استان افزایش چشمگیری خواهد داشت. 

وزیر ورزش و جوانان  با بیان اینکه دولت دوازدهم نگاه ویژه‌ای به توسعه ورزش در مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها دارد، اظهار داشت: اگر فضاهای ورزشی احداث شده توسط دیگر دستگاه‌ها را هم در نظر بگیریم تعداد اماکن ورزشی کنونی در سطح کشور به 14 هزار مکان می‌رسد. 

وی با بیان اینکه تمام تلاش ما در سال‌های اخیر رسیدگی به ورزش از لحاظ زیر ساختی و نرم افزاری بوده، گفت: در تلاشیم امکانات ورزشی مناسبی در سراسر کشور توزیع شود و ورزش در کشور بخصوص در مناطق کمتر توسعه یافته به جایگاه واقعی خود برسد.

سلطانی فر رسیدگی به مشکلات ایلام از جمله ورزش را بسیار مهم دانست و افزود: ورزشکاران ایلامی نقش بسیار مهم و پررنگی در ورزش قهرمانی کشور داشته و انتظار داریم همچنان در مسیر پیشرفت گام بردارند.

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام نیز در این جلسه اظهار داشت: استان ایلام با تقدیم 3 هزار شهید و 12 هزار جانباز به انقلاب، نقش خود را به خوبی ایفا کرده است که می‌طلبد نظام، دولت و بخش خصوصی با کمک یکدیگر استان را از نظر شاخص‌های توسعه به سطح متوسط کشوری برسانند‌.

وی افزود: نرخ بیکاری بالاتر از متوسط کشوری و فراوانی نرخ افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی را از چالش‌های فرا روی استان ایلام است.

استاندار ایلام ادامه داد:  استان  به خاطر حضور مستقیم در دفاع مقدس، هشت سال از توسعه عقب افتاده است و رفع این عقب ماندگی نیازمند توجه بیشتر نظام و دولت به این استان است‌.

وی بیان داشت: در نه ماهه اول سال جاری ۳۷۸ طلاق در استان ایلام ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: همچنین هزار و ۵۰۳ ازدواج در نه ماهه اول سال جاری در استان ایلام رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹/۵ درصد کاهش داشته است.

سلیمانی دشتکی در ادامه میانگین سن ازدواج پسران و دختران در استان ایلام را  به ترتیب ۲۹/۸۵ و  ۲۵/۶۹ عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان ایلام با ۲۳۵ هزار نفر معادل ۲۸ درصد آن را جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال تشکیل می‌دهند که از این تعداد ۳۲ هزار نفر معادل ۴۹ درصد را مردان و ۳۲ هزار نفر معادل ۵۰ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

استاندار ایلام تاکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۷ مدال طلا، نقره و برنز توسط ورزشکاران استان کسب شده که این امر نشان از وجود استعدادهای بسیار در استان ایلام است.

به گفته استاندار ایلام از جمعیت ۶۰۰ هزار نفری استان، ۵۰/۸ درصد را خانم‌ها و ۲۴/۲ را آقایان تشکیل خواهند داد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این جلسه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون استان ایلام  ۲۱مورد میزبانی مسابقات منطقه‌ای و قهرمانی داشته است، که در این راستا ۹ تفاهم نامه ورزشی با کشور عراق-استان واسط  نیر انعقاد شده است.

وی در ادامه کل پروژه‌های نیمه تمام در سال جاری را ۹۷ مورد عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۲۳ پروژه ملی، ۶۳ پروژه استانی و ۹ پروژه نفت است.

مدیرکل ورزش و جوانان  استان بیان داشت: سرانه ورزشی استان با افتتاح پروژه‌های دهه فجر به حدود ۹۰ سانتی متر خواهد رسید.

 وی گفت: هم اکنون ۴۴ مکان ورزشی (سرپوشیده و رو باز ) در سطح روستاهای استان با متراژ ۱۲۲ هزار و ۳۳۸ هزار وجود دارد.

حیدرزاده تعداد کل هیئت‌های استانی و شهرستانی  را ۳۰۴ مورد عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۴۴ هیئت در استان و ۲۶۰ مورد در شهرستان‌ها فعال هستند.

لازم به ذکر است، تعداد ورزشکاران سازمان یافته در استان ۱۸ هزار و ۳۰۴ نفر است.