به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی شامگاه سه شنبه در نشست اقتصاد مقاومتی استان ایلام گفت: بارش های اخیر در کشور برکات زیادی را به همراه داشت لذا باید قدردان این نعمت الهی باشم. وی افزود: دولت در صدد است هرچه سریع‌تر خسارت‌های ناشی از سیل را از طریق ستاد بحران استان‌ها […]

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی شامگاه سه شنبه در نشست اقتصاد مقاومتی استان ایلام گفت: بارش های اخیر در کشور برکات زیادی را به همراه داشت لذا باید قدردان این نعمت الهی باشم.
وی افزود: دولت در صدد است هرچه سریع‌تر خسارت‌های ناشی از سیل را از طریق ستاد بحران استان‌ها به مردم پرداخت کند تا گوشه‌ای از مشکلات مردم کاهش یابد.
وزیر جهادکشاورزی اظهارداشت: دولت در راستای جبران خسارت های وارد شد به بخش کشاورزی با تخصیص اعتبار ویژه بخشی این خسارت ها را جبران خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: ایلام به واسطه  هم‌مرز بودن با کشور عراق دارای ظرفیت های مهم اقتصادی است و استفاده بهینه از این سبب تامین  بسیاری از نیازها خواهد شد.
حجتی ادامه داد: در گذشته بیشتر کشاورزی کشور معیشتی بود و در این سال ها به سمت اقتصادی شدن پیش رفته است به طوری که سبب افزایش  تولیدات کشاورزی شده است.
وی گفت: به علت تنوع اقلیمی ظرفیت های زیادی در کشورمان وجود دارد و ما باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم.
وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: اجرای طرح های کشاورزی در ایلام به واسطه توسعه و  ایجاد اشتغال نمونه  بارز اقتصاد مقاومتی است.
استاندار ایلام نیر در این نشست گفت: سیل خسارت های زیادی بر منابع طبیعی و کشاورزی استان وارد کرده بنابراین دولت نسبت به حجم خسارات وارد شده بر کشاورزان ایلام اهتمام داشته باشند.
وی افزود:  در سیل اخیر در بخش کشاورزی  ۳۴ هزار و ۷۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی  و بیش از ۷۶۰ هکتار از باغات استان  دچار خسارت شد.
سلیمانی دشتکی اضافه کرد: بر اساس ارزیابی‌های اولیه حدود ۳۴ هزار هکتار از زیربخش‌های بخش کشاورزی استان در اثر سیلاب خسارت دیده که به کاهش حدود ۳۰ درصدی سطح تولیدات محصولات می‌انجامد.
وی بیان داشت: در بحث اقتصاد مقاومتی  کارها و برنامه های عظیمی  در استان انجام گرفته است و بسیاری از کارخانه های نیمه تعطیل، یا تعطیل  فعال شده است.
 محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی ظهر امروز سه شنبه به منظور بازدید از مناطق سیل زده ایلام وارد استان شد.