به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ رضا همتی زاده  اظهار داشت: مأموران گشت پلیس راه در محور مهران- ایلام یک دستگاه اتوبوس را به علت عدم ثبت ساعت راننده آن در پاسگاه پلیس متوقف و روانه پارکینگ کردند. وی ادامه داد : این اتوبوس حامل مسافر از شهرستان […]

به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ رضا همتی زاده  اظهار داشت: مأموران گشت پلیس راه در محور مهران- ایلام یک دستگاه اتوبوس را به علت عدم ثبت ساعت راننده آن در پاسگاه پلیس متوقف و روانه پارکینگ کردند.
وی ادامه داد : این اتوبوس حامل مسافر از شهرستان مرزی مهران به سمت اراک بود که به علت ارتکاب این تخلف و همچنین نداشتن پروانه کار رانندگی و همراه نداشتن راننده کمکی متوقف و از ادامه حرکت آن جلوگیری به عمل آمد .
رئیس پلیس راه ایلام با اشاره به اینکه دفترچه ثبت ساعت از ابزار کنترلی پلیس در جاده ها می باشد از شرکت‌های حمل بار و مسافر خواست از به کارگیری رانندگان فاقد صلاحیت و فاقد پروانه کسب پرهیز نمایند.
وی عدم ثبت ساعت رانندگی بیش از ۹ ساعت توسط یک راننده ، در اختیار گذاشتن دفترچه ثبت ساعت به افراد دیگر، جعل یا مخدوش کردن دفترچه ثبت ساعت، تکرار تخلفات حادثه ساز، داشتن ۳۰ نمره منفی و استعمال مواد مخدر را از جمله مواردی عنوان کرد که از فعالیت رانندگان بخش حمل و نقل عمومی تا6 ماه خودداری می شود.