ایلام، راسان خبر_ رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام گفت: استقرار و پایداری هوای گرم در نقاط مختلف این استان تا اواسط هفته آینده کماکان ادامه دارد.

۲۱۴۸۲۵۱

به گزارش گروه روی خط رسانه های راسان خبر؛ مجتبی میهن پرست اظهار کرد: میانگین گرمای هوا در مناطق گرمسیری استان تا ۵۰ درجه و نقاط سردسیر و معتدل نیز بین ۳۸ تا ۴۰ درجه است البته میزان دمای هوا در این مناطق متغیر است.
وی یادآور شد: به علت شیب فشاری در منطقه زاگرس، وزش باد نسبتا شدید در برخی نقاط این استان نیز مشهود است و گاهی نیز هوا ابرناک می شود.
میهن پرست افزود: دیروز دمای هوای شهرستان مهران در گرمترین ساعات روز به ۵۱ درجه و شهرستان دهلران به ۵۰ درجه سانتیگراد رسید.
وی تاکید کرد: فرمانداران ۲ شهرستان مهران و دهلران در صورت افزایش گرمای هوا به بیش از ۴۹ درجه سانتیگراد، براساس مصوبه مدیریت بحران استان می توانند ساعت پایان کار ادارات را به ساعت ۱۳ کاهش دهند.
میهن پرست درباره ریزگردها و تحت تاثیر قرار دادن هوای این استان گفت: با توجه به نقشه های هواشناسی توده گرد و غباری در بیابان های کشور عراق شکل نگرفته و گرد و غبار قابل توجهی در آسمان استان مشهود نیست.
دمای هوای شهرستان ایلام هم اکنون ۳۴ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام شده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت تفاوتی نداشته است.
گرمای هوا در شهرستان های گرمسیری مهران و دهلران این روزها مشکلات زیادی برای مردم این دو شهرستان ایجاد کرده و موجب افزایش مصرف برق و آب شده است.
فرماندار شهرستان دهلران روز گذشته زمان پایان کار ادارات این شهرستان را بخاطر افزایش دمای هوا و گرمای شدید تا اطلاع ثانونی به ساعت ۱۳ کاهش داد.

ایرنا