ایلام، راسان خبر_ مسابقه فوتبال پیشکسوتان پرسپولیس و شهدای چوار از شبکه استانی ایلام پخش می شود.

IMG_20170204_59493

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ دکتر شیروی در نشست هماهنگی برگزاری مسابقه فوتبال چوار ۶۵ و پیشکسوتان پرسپولیس تهران گفت:این مسابقه فوتبال بصورت زنده از شبکه استانی سیمای مرکز ایلام پخش می شود.

دکتر علیرضا شیروی با اشاره به اینکه حادثه زمین فوتبال چوار از نادر ترین حوادث دوران دفاع مقدس است گفت:باید با اجرای ویژه برنامه های مختلف و در قالب هنر و رسانه این حادثه مهم تاریخی،ورزشی بازگو و یاد و خاطره شهدای گرانقدر زمین فوتبال چوار را گرامی بداریم.

وی گفت:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بیان رشادت های مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس از اولویت های صداوسیمای مرکز ایلام است.

شیروی با اشاره به اینکه صداوسیمای مرکز ایلام ویژه برنامه های مختلف را در حوزه ی دفاع مقدس درجای جای استان ایلام پوشش می دهد گفت:مسابقه فوتبال بین دو تیم چوار ۶۵ و پیشکسوتان پرسپولیس در ورزشگاه تختی ایلام ساعت ۱۴فردا سه شنبه ۱۹ بهمن بصورت زنده از شبکه استانی سیمای مرکز ایلام پخش می شود .

در تاریخ ۲۳ بهمن ماه سال ۶۵در حین بازی دوستانه فوتبال در شهر چوار، این مسابقه مورد بمباران هواپیماهای رژیم بعثی عراق قرار گرفت که در این حادثه ۱۵ نفر از بازیکنان وتماشاگران به شهادت رسیدند.