به گزارش راسان خبر؛ کارشناس مسئول امور مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: پرداخت یارانه مطبوعات از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گرو واریز حق بیمه خبرنگاران آن نشریه خواهد بود. یونس قیطانی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه قرار است یارانه سه […]

images-(2)

به گزارش راسان خبر؛ کارشناس مسئول امور مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: پرداخت یارانه مطبوعات از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گرو واریز حق بیمه خبرنگاران آن نشریه خواهد بود.

یونس قیطانی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه قرار است یارانه سه ماهه اول مطبوعات محلی کشور در آینده نزدیک پرداخت شود افزود: پرداخت این یارانه در گرو واریز حق بیمه خبرنگاران همان نشریه و ارایه فیش بیمه به معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وی ادامه داد: مطبوعات محلی باید تمامی مراحل ثبت نشریه شان را از طریق سامانه جامع رسانه های کشور انجام داده در غیر اینصورت یارانه کاغذ دریافت نخواهند کرد.
وی با بیان اینکه بدهی شش ماهه دوم یارانه مطبوعات امسال پرداخت شده افزود: نشریاتی که مشکل بیمه یا مراحل ثبت نامی سامانه جامع رسانه های کشور دارند تا بر طرف شدن مشکل همچنان از دریافت یارانه مطبوعات محروم خواهند بود.
کارشناس مسئول امور مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام پرداخت یارانه به مطبوعات را را بر اساس معیارهایی نظیر تیراژ چاپ، تعداد شماره های چاپ شده نشریه، تعداد صفحات، کیفیت چاپ و گسترده توزیع نشریه عنوان کرد.
به گفته قیطانی، نشریات محلی که گسترده فعالیت استان دارند یارانه آنها سه برابر پرداخت خواهد شد.
وی اظهار کرد: هم اینک از مجموع ٥٠ نشریه محلی استان ٢٥ نشریه فعال است و همچنین نمایندگی ٧٠روزنامه سراسری، ١٤خبرگزاری و ٢١پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی مجاز در استان ایلام با ١٧٥خبرنگار بصورت مستمر فعالیت دارند.