ایلام، رسان خبر_ شرکت پست به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت و در راستای ارتقای کیفی خدمات پستی و مکانیزه کردن فرآیندها، “نرم افزار یکپارچه مبادله پستی ” و “سامانه هوشمند همراه نامه‌رسان” را به خدمت گرفت.

۳۵ef9952-a7bd-4564-b8f1-d597e2070f6d_20160814_173928

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط‌عمومی شرکت پست، همزمان با برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دولت با حضور دکتر واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، این دو پروژه زیرساخت پستی به بهره برداری رسید.

براساس این گزارش نرم افزار یکپارچه مبادله پستی که در ۶۵۰ نقطه مبادله در سراسر کشور توسعه و راه اندازی شده است ، بیش از ۱۰  زیر سیستم و نرم‌افزار جزیره‌ای موجود در نقاط تجزیه مبادلات و توزیع به همراه بانک‌های اطلاعاتی پراکنده را تجمیع و یکپارچه سازی نموده، به نحوی که پس از راه‌اندازی این سیستم عملاً تمامی نرم افزارهای متفاوت و سلیقه ای در سطح شبکه مبادله جمع و از طریق یک نرم افزار جامع ارائه می‌شود.

از مهمترین مزایای استقرار این سیستم در نقاط مبادله، افزایش کیفیت خدمات و سرویس‌های پستی به مشتریان، امکان ارائه رهگیری بدون نقص مرسولات پستی و افزایش دقت در گزارش‌های استخراجی به منظور بهره برداری مدیران ارشد می‌باشد .

سامانه هوشمند همراه نامه‌رسان نیز یکی دیگر از پروژه‌های پست در به کارگیری فناوری‌های نوین است که با استفاده از گوشی‌های هوشمند (SmartPhone ) جهت ایجاد بهبود در كارایی فرآیند توزیع مرسولات پستی و با هدف ارتقای رضایت مشتریان در ۱۰ استان راه‌اندازی شد.

از ویژگی ­های این سامانه، فراهم آوردن بستری مطمئن است که به رفع مشکلاتی نظیر بایگانی­ های سنتی و استفاده از دفاتر ثبت و دریافت رسید دستی از گیرنده کمک و موجب صرفه جوئی در مصرف کاغذ، ملزومات و تعمیرات سخت افزاری چاپگرها و ایجاد سرعت بیشتر در امر تحویل مرسولات به نامه‌رسان و در نهایت تحویل به گیرنده مرسوله می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: سامانه هوشمند همراه نامه‌رسان به عنوان یک سیستم عملیاتی و کیفی پستی، این امکان را فراهم می‌نماید تا علاوه بر تحویل مکانیزه و سریع مرسولات و کالاهای پستی به مشتریان و به تبع افزایش رضایت ذینفعان، سرعت توزیع مرسولات افزایش یافته و موقعیت مکانی محل تحویل به صورت لحظه­ ای کنترل شود .