ایلام، راسان خبر_ شرکت ملی پست آخرین مهلت ثبت نام تمبر طلا و نقره شاعر نامدار ایران زمین، حکیم ابوالقاسم فردوسی را پنجم شهریورماه سال جاری اعلام کرد.

۲ed59642-888e-42f0-b553-19177fba2063_20160824_012146

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست ؛ در پی استقبال کم نظیر از اولین و دومین سری تمبر فاخر این شرکت که مزین به تمثال حضرت امام خمینی (ره) و شاعر نامدار ایران زمین، حافظ شیرازی بود، سومین تمبر فاخر شرکت ملی پست منقش به طرح تمبر کاغذی منتشره در ششم دی ماه سال ۱۳۶۹با عنوان تمبر کنگره جهانی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی تولید و ضرب شد.

تمبر یادشده با آلیاژ فلزی طلا با عیار ۲۴در وزن یک و نیم گرمی و با آلیاژ فلزی نقره با عیار ۹۹۹ در وزن ۱۰ گرمی با تیراژ ۶ هزار قطعه تولید شده است.

این تمبرها در بسته بندی تک قطعه ای طلا و نقره تولید شده است و پیش فروش آن از روز دوشنبه بیست و پنجم مردادماه از طریق دفاتر پستی منتخب و همچنین بازار الکترونیک شرکت پست به آدرسwww.ebazaar.post.ir  آغاز و تا پنجم شهریور ماه سال جاری ادامه دارد.

تمبرهای طلایی و نقره ای به عنوان اقلام کلکسیونری به تعداد و تیراژ محدود به مناسبتهای خاص و با استفاده از طرح تمبرهای منتشره تولید و عرضه می گردد.

انتشار تمبر فاخر یکی از اقدامات بزرگ فرهنگی شبکه پستی به شمار می رود که می تواند در جهت حفظ و انتقال فرهنگ غنی و کهن کشورمان موثر واقع شود.