فرمانده انتظامي شهرستان دره شهر از آتش سوزي ارتفاعات روستاي “گرم آباد” حد فاصل حوزه استحفاظي شهرستان دره شهر و آبدانان خبر داد.

download

به گزارش راسان نیوز؛ سرهنگ”مهرداد عليمحمدي  با اعلام اين خبر گفت: برابر اعلام فوريت هاي پليسي ۱۱۰ مبني بر آتش سوزي مراتع و جنگلهاي کبيرکوه در ارتفاعات روستاي گرم آباد بلافاصله مأموران انتظامي جهت بررسي موضوع به محل اعزام شدند.

وي افزود: با بررسي هاي به عمل آمده مشخص شد که مراتع و جنگلهاي اين روستا به علت نامعلومي طعمه حريق شده و تلاش براي خاموش کردن آن انجام شده است.

فرمانده انتظامي شهرستان دره شهر خاطرنشان کرد: با توجه به صعب العبور بودن منطقه و عدم استفاده از خودروهاي آتش نشاني ، مأموران منابع طبيعي در کنار کارکنان انتظامي و مردم، مسافت طولاني منطقه را با بيش از پنج ساعت پياده روي کردند تا از ادامه آتش سوزي و خاموش کردن آن جلوگيري کنند.

وي يادآور شد: پس از ساعت ها تلاش طاقت فرسا و اقدام جهادي، اين آتش سوزي مهار و از ادمه آن جلوگيري شد.

سرهنگ عليمحمدي با بيان اينکه متأسفانه در اين آتش سوزي ۵ هکتار از مراتع در آتش سوخت گفت: تلاش براي يافتن عامل يا عاملان اين آتش سوزي ادامه دارد و کارشناسان در حال بررسي موضوع به صورت جدي هستند.

فرمانده انتظامي شهرستان دره شهر در پايان از مردم خواست: حفظ منابع طبيعي به عنوان يک ميراث گرانبها را مدنظر قرار داده و در صورت وجود کوچکترين آتش سوزي، سريعاً مراتب را به مرکز فوريت هاي پليس ۱۱۰ اطلاع دهند.