راسان خبر ایلام_ قهرمان کاراته کشور تصویب آئین نامه استخدام قهرمانان در هیات دولت را اتفاقی خجسته دانست که می تواند به ورزشکاران همه رده های سنی، انگیزه ای مضاعف برای رسیدن به قهرمانی دهد.

A0953325

به گزارشراسان خبر به نقل از  روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام ، ذبیح الله پورشیب دارنده مدال طلای بازی های آسیایی کاراته و قهرمان کشور، در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در خصوص تصویب آئین نامه استخدام قهرمانان در هیات دولت، افزود: اتفاقی خجسته است که از شنیدن آن بسیار خوشحال شدم چرا که بسیاری از ورزشکاران حرفه ای و آماتور از آینده شغلی خود ناامید بودند و دغدغه شغل را مانعی برای رشد ورزشی و رسیدن به مراحل قهرمانی می دانستند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تصویب این لایحه امیدی در دل خانواده ورزش به خصوص قهرمانان ایجاد شد که در حین و بعد از قهرمانی مشکلی در خصوص شغل و به طبع آن وضعیت معیشتی خود نداشته باشند و تنها به اهتزاز پرچم کشور در میادین بین المللی فکر کنند.

پورشیب با بیان این که بیست و هشت سال سن دارد و بیش از یازده سال در تیم ملی فعالیت می کند، گفت: تا کنون شغل و درآمدی که با روند قهرمانی تداخل نداشته باشد، نداشته ام و به همین منظور از شنیدن این خبر روحیه ای مضاعف گرفتم و برای ورزشکاران رده های پایه که این دغدغه شان رفع شد بسیار خوشحالم.

کاراته کای سنگین وزن ایران در ادامه از تلاش های دکتر گودرزی برای تصویب لوایح یاری کننده ورزش تقدیر کرد و گفت: چندین سال بود که بسیاری از افراد به دنبال عملیاتی کردن این اقدام بودند که میسر نشد اما با تلاش های بی دریغ تیم حاضر در وزارت ورزش و جوانان این مهم تحقق یافت.

وی در پایان گفت: دکتر گودرزی از دل جامعه ورزش بیرون آمده و با همه دغدغه های این حوزه آشناست، پس اقدامات مدیریتی وی چیزی جز صلاح و خیر ورزش و جوانان نیست؛ به همین خاطر امیدوارم با قدرت بیشتر به کار خود ادامه دهد تا ورزشکاران و جوانان از تصمیمات مدیریتی این مقام مسئول منتفع شوند.