به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام: مردم شهرستان دره شهر از صبح روز اربعین حسینی(ع) با حضور گسترده در مراسم پیاده‌ روی اربعین از شهر «دره شهر» به سمت امامزاده سید سیف الدین(ع) در دهستان «ارمو»، عشق و علاقه […]

download

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام: مردم شهرستان دره شهر از صبح روز اربعین حسینی(ع) با حضور گسترده در مراسم پیاده‌ روی اربعین از شهر «دره شهر» به سمت امامزاده سید سیف الدین(ع) در دهستان «ارمو»، عشق و علاقه خود به سالار شهیدان (ع) را به تصویر کشیدند.

بر اساس این گزارش: در سنتی هرساله در روز اربعین، زنان، مردان، کودکان و افراد کهنسال با در دست داشتن پرچم های مزین به اسماء متبرک ائمه اطهار به صورت خانوادگی و انفرادی با پای پیاده مسافت ۲۰ کیلومتری تا  امامزاده سید سیف الدین محمد(ع) دهستان ارمو را طی می کنند.

این حرکت در حالی بود که تعداد زیادی نیز از شهرهای مجاور با طی مسافت ۳۰ کیلومتری خود را به این مکان رساندند.

شور و علاقه مردم به اباعبدالله الحسین و گرامیداشت آیین معنوی اربعین از جمله دلایل استقبال گسترده مردم دره شهر برای حضور در اماکن زیارتی و متبرکه است.

همچنین مردم روستاهای مسیر نیز با پختن نذری به استقبال زوار رفتند و آژانس های مسافرتی بطور صلواتی به جابجایی زوار پرداختند.