مسئول شهدای گمنام بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ایلام از تفحص و شناسایی پیکر پاک و مطهر شهید ابراهیم محمدیان که تاکنون جز شهدای جاویدالاثر بود، خبر داد.

۸۲۰۹۴۷۸۱-۷۰۷۶۳۰۷۴

به گزارش راسان نیوز به نقل از ایرنا؛ مصطفی حسنی با اعلام این خبر گفت: این شهید گرانقدر مهرماه سال ۵۹ توسط منافقان در قصرشیرین از توابع استان کرمانشاه اسیر شد و پس از انتقال به خاک عراق در منطقه چهار کلاو کردستان عراق به شهادت رسید و پیکر مطهرش در همین منطقه دفن شد.
وی اظهار کرد: پیکر پاک و مطهر این شهید والامقام پس از ۳۶ سال، اردیبهشت ماه امسال توسط نیروهای تفحص برون مرزی جمهوری اسلامی ایران تفحص و به مرکز معراج شهدای تهران منتقل شد.
حسنی با بیان اینکه خانواده این شهید در ایلام ساکن هستند، افزود: با انجام آزمایشات پزشکی DNA، این شهید مفقود الاثر شناسایی شد.
وی یادآور شد: پیکر مطهر و پاک این شهید والامقام قرار است در ۲ روز آینده به شهر ایلام منتقل شود.
به گفته وی، مراسم وداع با این شهید گرانقدر شامگاه چهارشنبه ساعت ۲۱ در مسجد حضرت زینب (س) شهر ایلام با مشارکت سپاه پاسداران، بنیاد شهید و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و حضور اقشار مختلف مردم برگزار می شود.
وی تاکید کرد: مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید ابراهیم محمدیان قرار است در شهرستان قصرشیرین زادگاه این شهید والامقام برگزار شود.
استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس نزدیک به سه هزار شهید، ۱۱ هزار جانباز و ۳۳۲ آزاده تقدیم اسلام کرده است.