استقرار گشت هاي نت بوک پليس آگاهي در مهران همزمان با اربعين حسيني (ع) به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس استان؛ رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان از استقرار گشت هاي نت بوک در پايانه مرزي مهران و ايست و بازرسي شهرهاي منتهي به مهران با هدف […]

download-3

استقرار گشت هاي نت بوک پليس آگاهي در مهران همزمان با اربعين حسيني (ع)

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس استان؛ رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان از استقرار گشت هاي نت بوک در پايانه مرزي مهران و ايست و بازرسي شهرهاي منتهي به مهران با هدف پيشگيري از سرقت خودرو زائران خبر داد.

سرهنگ “عليرضا گوهري” در گفت گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس ، اظهار داشت: تيم هاي تخصصي پليس آگاهي با استقرار در شهر و پايانه مرزي مهران از وقوع جرايم پيشگيري خواهند کرد.

وي با اشاره به استقرار سه تيم نت بوک در پايانه مرزي مهران گفت: تيم هاي گشت نت بوک در پارکينگ ها و سطح شهر مهران گشت زني کرده و نسبت به شناسايي خودروهاي سرقتي اقدام خواهند کرد.

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان تصريح کرد: اکيپ هاي نت بوک پليس راه همچنين در گلوگاه هاي ورودي و خروجي استان در شهر هاي چرداول ، ايلام ، دهلران ، ملکشاهي و مهران نيز مستقر مي شوند.

اين مقام مسئول در ادامه از استقرار گشت هاي پياده پليس آگاهي با هدف پيشگيري از جيب بري در پايانه مرزي مهران خبر داد و گفت: گشت DVi نيز به منظور بررسي صحنه هاي احتمالي جرايم در پايانه مرزي مهران مستقر خواهد شد.

وي به زائران حسيني (ع) توصيه کرد: از پارک خودرو در محل هاي خلوت و نامطمئن خودداري کرده و خودروي خود را در پارکينگ هايي که توسط شهرداري مشخص شده است پارک کنند.

سرهنگ گوهري همچنين از زائران خواست از ازدحام جمعيت و هنگام اقامه نماز و استفاده از سرويس هاي بهداشتي ضمن نگهداري ساک و کيف هاي دستي خود مراقب سارقان و جيب برها باشند.

لزوم مديريت سفر اربعين توسط زائران/مسير هاي جايگزين براي حضور زائران پيش بيني شده است

سردار “نور علي ياري” اظهار داشت: همراهي مردم با پليس و ساير دستگاه هاي خدمات رسان مي تواند در رفاه و آرامش آن ها در اين سفر معنوي بسيار تاثير گذار باشد.

وي ادامه داد: هر چند که پليس راه قرار است با برنامه‌ريزي ،سفرهاي اربعين را مديريت کند اما واقعيت اين است که زائران هم مي‌توانند با مديريت سفرهاي اربعين در کاهش بار ترافيکي و حوادث جاده‌اي نقش داشته باشند.

فرمانده انتظامي استان ايلام با اشاره به حضور حداکثري زائران اربعين در شهر مهران تصريح کرد: با تدابير انديشيده شده ،پليس آمادگي بيشتري را براي ارائه خدمات دارد.

وي ادامه داد: جاده‌هاي استان ايلام نيز تا چند روز ديگر مملو از خودروهايي خواهد شد که مقصد سرنشينانشان ايستگاه عشق است و ناجا نيز به عنوان خادم زوار در محورهاي ارتباطي ايلام مستقر مي‌شود.

سردار ياري تصريح کرد: ترافيک جاده‌اي در ايام اربعين امسال هم در مسيرهاي منتهي به مرز مهران دور از انتظار نيست، براي تردد در محور مهران دو مسير در نظر گرفته شده که يک مسير ورودي شهر ايلام تا پايانه مرزي مهران حدود ۸۵ کيلومتر است و مسير جايگزين در مسير ايلام، ملکشاهي، بانرحمان مهران است.

وي با تاکيد بر اينکه در اربعين امسال در مرز مهران گره‌هاي ترافيکي مديريت شده است، گفت: زائران اتباع خارجي هم بايد حتما از مرز شلمچه تردد داشته باشند.

سردار ياري اضافه کرد: توافقي که بين مسئولان جمهوري اسلامي ايران در سطوح مختلف با مسئولان کشور عراق انجام شده همه تاکيد بر رعايت قوانين و مقررات دارد.

فرمانده انتظامي استان ايلام با تاکيد بر ممنوعيت تردد زائران بدون رواديد و گذرنامه گفت: رواديد زائران حسيني در محل هاي ورودي استان به ويژه شهرهاي منتهي به مرز مهران کنترل و از ورود افراد بدون رواديد به داخل شهرها جلوگيري خواهد شد.

تردد کاميون از بيستم آبان در محور هاي منتهي به مهران ممنوع است

سرهنگ “محسن ناصري” اظهار داشت: ۱۰۰ گشت پليس راه براي کنترل ترافيک اربعين در محورهاي مواصلاتي استان ايلام پيش‌‌بيني و در نظر گرفته شده است.

وي گفت: در راستاي برقراري امنيت ترافيکي زائران عتبات عاليات در ايام اربعين استقرار ۱۰۰ تيم گشتي و حدود ۴۰ ايستگاه موقت پليس برنامه‌ريزي شده است.

سرهنگ ناصري ادامه داد: اميدواريم با تلاش ماموران پليس راه و همکاري زوار اربعين حسيني با توجه به اين که شاهد افزايش تردد زيادي در اين ايام در محورهاي ارتباطي استان ايلام خواهيم بود شاهد هيچ گونه سانحه دلخراش رانندگي نباشيم.

اين مسئول انتظامي اضافه کرد: از تاريخ بيستم آبان ماه تا تاريخ ششم آذر ماه به مدت ۱۴ روز ممنوعيت تردد کاميون‌ها در سطح راه‌هاي مواصلاتي استان ايلام پيش‌بيني شده است تا بخشي از بار ترافيکي اين محورها کاسته شود.

فرمانده پليس راه استان ايلام گفت: البته اين محدوديت شامل کاميون‌هاي حامل سوخت نبوده و اين کاميون‌ها مي‌توانند در اين محورها تردد داشته باشند و تنها از تردد ساير کاميون‌ها ممانعت به عمل خواهد آمد.