ایلام، راسان خبر_ فرمانده انتظامی استان ایلام از کشف ۱۰ کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس چرداول و پلیس کرمانشاه خبر داد.

IMG_20170228_57454

کشف ۱۰ کیلو گرم مواد مخدر

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری راسان خبر از ایلام به نقل از پایگاه خبری پلیس استان؛ فرمانده انتظامی استان ایلام از کشف ۱۰ کیلو مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس چرداول و پلیس کرمانشاه خبر داد.

وی ادامه داد:در این عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر مستقر در ایست و بازرسی پل سیمره با همکاری پلیس کرمانشاه این مقدار مواد مخدر را کشف کردند.

سردار نورعلی یاری گفت:این مقدار مواد مخدر از داخل یکدستگاه کامیون ده تن کشف و ضبط شد.

*افزايش حضور پليس در سطح معابر همزمان با آغاز خريدهاي نوروزي

رئيس پليس راهنمایی ورانندگی از افزايش زمان حضور ماموران پليس همزمان باخريدهاي نوروزي به منظور روانسازي ترافيک در اطراف مراکز خريد و معابر شرياني خبر داد.

سرهنگ “محسن ناصری ” با اشاره به اجراي طرح ويژه روانسازي ترافيک در معابرهسته مرکزشهر همزمان با آغاز خريدهاي نوروزي از نيمه دوم اسفند ماه، اظهارداشت: در برخي معابر درونشهری شاهد افزايش ترافيک در مناطق تجاري و اطراف نمايشگاه هاي بهاره هستيم.

وي با بيان اينکه در اين ايام توقف هاي ممنوع و دوبله يکي از مهمترين علل مسدود شدن راه و ايجاد ترافيک است، گفت: در اين طرح، پليس  با برخي تخلفات رانندگي مانند توقف ساکن، پارک دوبله و انسداد مسير برخورد مي کند.

رئيس پليس راهور ایلام از ممنوعيت کنده کاري و عمليات عمراني در معابر شهري از هفته پاياني اسفند تا پايان طرح نوروزي خبر داد و گفت: از دستگاهها خواسته ايم تا ۲۵ اسفندماه کارهاي عمراني شهري را انجام داده و پس از آن اين طرح ها تا پايان طرح نوروزي متوقف شوند.

سرهنگ ناصری تاکيد کرد: حضور ماموران درسطح شهر همزمان با آغاز خريد هاي نوروزي افزايش مي يابد و تا زمان اتمام پيک ترافيک ماموران در معابر متراکم و اطراف مراکز خريد حضور دارند.

*برخورد با فروشندگان مواد محترقه در فضای سایبری

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از برخورد این پلیس با فروشندگان و توزیع‌کنندگان مواد محترقه در فضای سایبر خبر داد.

سرهنگ جمالی به کانال خبری پلیس ایلام گفت: نیروی انتظامی برای چهارشنبه آخر سال تمهیدات ویژه‌ای برای برخورد با فروشندگان مواد محترقه در فضای سایبری اندیشیده است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون سایت‌ها و صفحاتی در زمینه تهیه و ساخت مواد منفجره اقدام به فعالیت می‌کنند افزود: پلیس مصمم است با چنین سایت‌ها و وبلاگ‌هایی که در زمینه آموزش استفاده از مواد محترقه فعالیت می‌کنند برخورد نماید.

رئیس پلیس فتا ایلام با تأکید بر اینکه آموزش‌های این سایت‌ها باعث بروز حوادث ناگواری شده است خاطرنشان کرد: پلیس فتا برنامه ویژه‌ای را برای برخورد با گردانندگان این سایت‌ها دارد.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به اینکه استفاده از مواد منفجره در چهارشنبه آخر سال در برخی شهرهای کشور خسارات جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته است، اضافه کرد: از خانواده‌ها می‌خواهیم تا ضمن کنترل و نظارت بیشتر بر فرزندان خود از ورود آن‌ها به سایت‌هایی که اقدام به فروش مواد محترقه می‌کنند خودداری نماید.

سرهنگ جمالی در پایان از عموم مردم خواست در صورت مواجهه با سایت‌ها و صفحاتی که در زمینه آموزش و فروش مواد محترقه فعالیت می‌کنند مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش سامانه فوریت‌های سایبری گزارش نمایند.