اخلاق نیک در انجام ماموريت ها، افزايش مقبولیت پلیس را بدنبال دارد به گزارش راسان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ علي جمالوندي فرمانده انتظامی شهرستان دره شهر اظهار داشت: افزايش توانمندي ها، خودسازي، ارائه خدمت مطلوب تر به آحاد جامعه و توسعه رضايتمندي عمومي با توجه به ماموريت هاي خطير و متعدد ناجا […]

اخلاق نیک در انجام ماموريت ها، افزايش مقبولیت پلیس را بدنبال دارد

به گزارش راسان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ علي جمالوندي فرمانده انتظامی شهرستان دره شهر اظهار داشت: افزايش توانمندي ها، خودسازي، ارائه خدمت مطلوب تر به آحاد جامعه و توسعه رضايتمندي عمومي با توجه به ماموريت هاي خطير و متعدد ناجا از موضوعاتي است كه باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

وي در ادامه با اشاره به مدیریت صحیح و درخشش نیروی انتظامی در حوادث سيل هاي اخير در كشور که موجب قدردانی مردم و همه مسئولان نظام شد، بیان داشت: پلیس متدین، مردمی و انقلابی، از شاخصه های مهم نیروی انتظامی بوده که مد نظر مقام معظم رهبری(مدظله) است.

سرهنگ جمالوندي بيان داشت: دوران خدمت، فرصت طلايي براي رشد و تعالي معنوي و اخلاقي هر يك از كاركنان است كه بايد به بهترين شكل از آن استفاده كرد و يکي از الزامات خدمت مقدس، اخلاص عمل است.

فرماندهی انتظامی شهرستان دره شهر در پایان با تاكيد بر ضرورت رعايت تقواي الهي و تقويت روحيه ديني خاطر نشان كرد: حضور به موقع پلیس با آمادگی و اقتدار در تمامي صحنه هاي ماموریت، برای مردم موجب امیدواری بوده و برای هنجارشکنان ياس و نا امیدی را به همراه دارد.

 

*مشارکت و همکاری دستگاه های دولتی نقش بسزایی در پیشگیری از جرائم دارد

 

سرهنگ” قدرت حیدری زاد ، جانشین انتظامی شهرستان ایلام اظهار داشت: ارائه راهکارهای پیشگیرانه در جهت حل معضلات، مشکلات و آسیب های اجتماعی محلات می تواند  مثمر ثمر باشد.

وی افزود:برای پیشگیری و کاهش جرائم، همکاری و تعامل تمامی نهادها و دستگاه های دولتی و همچنین مشارکت شهروندان الزامی است.

سرهنگ حیدری زاد ادامه داد: مجموعه نیروی انتظامی از هیچ کوششی برای اینکه مردم بتوانند در یک فضای امن و آرام زندگی کنند در کنار سایر دستگاه ها دریغ نمی کند.

وي كسب رضايتمندي و اعتماد مردم را يكي از مهمترين وظايف پليس برشمرد و بيان داشت: اقدام به موقع پليس در روند كشف جرائم منجر به افزايش احساس امنيت در جامعه مي شود.

جانشین انتظامی شهرستان ایلام در پایان از همکاري و تعامل خوب مردم با پليس در شناسايي و کشف جرائم قدرداني و خواستار همکاري بيش از پيش شهروندان در شناسايي جرائم و دستگيري مجرمان و متخلفان شد.

 

*تسریع در رسیدگی به نیازهای پلیسی با تجهیزات نوین درماموریت های 110

سرهنگ “مهرداد علی محمدی” ، رئیس پلیس پیشگیری استان در جلسه آموزشی استفاده از فناوری جدید دوربین های البسه پلیس برای کارکنان کلانتری ها و مرکز فوریت های پلیسی انتظامی شهرستان ایلام گفت: یکی از مهم‌ترین عناصر مهم در روند رسیدگی و صحت عمل کارکنان پلیس استفاده از روشهای علمی و تجهیزات نوین است.

 وی افزود: یکی از راهکارهای مناسب برای کنترل و حذف عوامل جرم زا، اصلاح رفتار های هنجارشکن، صیانت از بزه دیدگان و در نهایت توجه به مجرمان برای اصلاح و جلوگیری از تکرار جرم ،استفاده از دوربین های البسه پلیس با قابلیت فیلمبرداری،ضبط صدا وعکس برداری در حین ماموریت های پلیسی می باشد.

رئیس پلیس پیشگیری استان خاطرنشان کرد: اولویت ناجا برای اجرای مطلوب پیشگیری اجتماعی، استفاده مناسب و منطقی از دانش، تجهیزات و فناوری ها برای بالابردن کیفیت خدمات وکاهش خطاهای انتظامی و هزینه های مادی و معنوی است .

این مقام انتظامی ادامه داد: مسئولان کلانتری ها و پاسگاه ها باید با آموزش کارکنان و روشهای استفاده از این تجهیزات نوین وهمچنین ظرفیت نهادهای فرهنگی، تشکل های مردمی، پایگاه های بسیج، شوراهای محلی و هئیت امنای مساجد به نهادینه کردن عناصر پیشگیری اجتماعی اهتمام داشته باشند.

وی در پایان با بیان اینکه با این فناوری رفتار مجرمین در مقابل پلیس قابل کنترل وبهره برداری است گفت: کارکنان پلیس برای کسب رضایت مردم در آمادگی کامل هستند و طرح های مختلفی را برای برقراری نظم و امنیت سراسر کشور در دست اجرا دارند.