به گزارش سایت خبری رایسان خبر به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، حشمت اله عسگری از این مصوبه و ابلاغ ان در کمترین فاصله از انتخابات ریاست جمهوری به عنوان تحقق یکی از مطالبات جدی و مورد پیگیری استان ایلام به خصوص مردم و مسولان شهرستان دهلران نام برد. وی با ذکر ضرورت اجتماعی […]

به گزارش سایت خبری رایسان خبر به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، حشمت اله عسگری از این مصوبه و ابلاغ ان در کمترین فاصله از انتخابات ریاست جمهوری به عنوان تحقق یکی از مطالبات جدی و مورد پیگیری استان ایلام به خصوص مردم و مسولان شهرستان دهلران نام برد.

وی با ذکر ضرورت اجتماعی ، اقتصادی و اهمیت ارتباطی گشایش گذرگاه در محدوده مرزی شهرستان دهلران با کشور همسایه خاطر نشان کرد: مردم و مسوولان استان میسان عراق نیز مستمر بر گشایش چیلات به عنوان گذرگاه مرزی تاکید داشته و مطرح کرده اند.

وی اظهار کرد: این خبر خوشی در اولین روز بعد از پیروزی دولت تدبیر و امید برای مردم شریف و مرزدار استان ایلام است که بتوانند مراودات خود با کشور عراق را گسترش دهند.

افزود: با توجه به پیگیری مستمر مدیریت استان و با رایزنی مسئولان وزارت امور خارجه، به تازه گی دولت عراق ایجاد گذرگاه ارتباطی چیلات بین دو استان ایلام و میسان عراق را تصویب و به وزارت داخلی عراق و استان میسان برای اجرا ابلاغ کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام تصریح کرد: بزودی یک کمیته مشترک برای هماهنگی و انجام دیگر مراحل مورد نیاز برای گشایش این نقطه مرزی در 27 کیلومتر شهر دهلران به عنوان یکی از نزدیکترین نقاط دسترسی به مناطق راهبردی و جمعیتی کشور عراق تشکیل می شود.

عسگری گفت: هم‌اکنون احداث زیرساخت‌های لازم از قبیل راه دسترسی در این نقطه مرزی در دست اقدام است.