ایلام، راسان خبر_مدیر عامل شرکت ملی پست : موقعیت مکانی رکن چهارم تصمیم گیری هاست.

IMG_20170116_26353

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر به نقل از  روابط عمومی شرکت پست، جلسه کارگروه ملی پروژه ملی GNAF با حضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر مقیمی قائم مقام وزیر کشور،مهندس جهانگرد معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، مهندس مهری معاون وزیر، رییس هیات مدیره و مدیرعامل، پروفسور رجبی فرد مشاور پروژه و سایر اعضای کارگروه صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد.

مهندس مهری در این جلسه  با اشاره به این که در این خصوص سه پروژه متفاوت همزمان پیش می رود اظهار داشت: کاداستر، اس دی آی و جی نف سه پروژه مجزا هستند که بر پایه داده های مکانی و به منظور توانمندسازی زیرساخت ها در حال اجرا هستند.

وی با بیان اینکه موقعیت مکانی رکن چهارم تصمیم گیری هاست خاطر نشان کرد: تا جی نف شکل نگیرد سایر پروژه ها عملیاتی نخواهد شد.

معاون وزیر با اشاره به اینکه اجرایی شدن این پروژه جهش بزرگی در نحوه ارائه خدمات دولتی ایجاد می کند افزود:جی نف شاخص معتبری به عنوان مرجع برآوردهاست.

مهری گفت: طبق آمارهای بین المللی نسبت هزینه به سود ایجاد و به کارگیری زیرساخت اطلاعات مکانی حداقل ۱ به ۴ است.

معاون وزیر در ادامه سامانه جی نف را یک حلقه ارتباطی عنوان کرد و گفت: در بعد کلان هویت مکانی در کشور پیش نیاز اجرای دولت الکترونیک و ارائه بسیاری از خدمات الکترونیک مانند کد ملی کد کالا و خدمات،  شناسنامه ملی است.

وی در ادامه به راهبرد های اجرای پروژه جی نف پرداخت و گفت: رویه ها و دستورالعمل های راهبرد فنی تا پایان بهمن ماه جاری آماده و در اختیار دستگاه های مرتبط قرار میگیرد.

وی افزود: راهبرد مشارکتی نیز با همکاری دستگاه های مرتبط به زودی به سرانجام می رسد.

مدیر عامل با اشاره به اینکه در راستای اجرای این پروژه پنج کمیته شامل کمیته نقشه، کمیته پست، کمیته سرویس ها، کمیته آی تی و کمیته نظارت و کنترل تشکیل شده تصریح کرد: در زمینه جمع آوری دیتاها باید دستگاه ها و سازمان هایی که این اطلاعات را در اختیار دارند مشارکت فعال داشته باشند تا این اطلاعات در یک دیتا بیس جمع آوری و ارائه شود.

مهری با اشاره به اینکه این پروژه به عنوان یکی از پروژه های اقتصاد مقاومتی مطرح شده اظهار امیدواری کرد: بتوانیم با هم افزایی هویت مکانی را هرجه سریع تر در سطح کشور به اجرا درآوریم.

شایان ذکر است جلسه کارگروه ملی جی نف که متشکل از مسئولان ارشد کشور در قوه مقننه و مجریه است به منظور تسریع روند اجرایی شدن طرح ملی جی نف که همان استانداردسازی آدرس مکانی در کشور است تا بعد از ظهر امروز به کار خود ادامه می دهد.

در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانس و مشارکت استانداری های سراسر کشور و با حضور معاونان استاندار و نمایندگان آنها برگزار می شود به پرسش ها و ابهامات کارگروه های استانی در راستای اجرای بهبنه پروژه پاسخ داده می شود.