ایلام، راسان خبر_ عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به قول مساعدت وزیر نفت برای تسریع در ساخت کارخانه ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران گفت:تسریع در ساخت کارخانه ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران مشروط به تامین منابع مالی از صندوق توسعه ملی است.

 ۴۹۴۸۱۸۶_۶۸۸

به گزارش راسان خبر به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ شادمهر کاظم زاده با تاکید برلزوم نقش تقویت تولید در افزایش اشتغال زایی گفت: با توجه به ظرفیت های خوب و وجود میدان نفتی در حوزه انتخابیه ام می توان کارخانه های مناسب تولیدی در بخش انرژی احداث کرد.

نماینده مردم دهلران و آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی،ادامه داد:ساخت کارخانه ان جی ال ۳۱۰۰ در دهلران باید زودتر به سرانجام برسد تا از هدررفت گازهای سرچاهی جلوگیری شود.

تبدیل گازهای سرچاهی به میعانات گازی تکمیل کارخانه ان جی ال دهلران

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه رشد تولید میعانات گازی با تکمیل کارخانه های ان جی ال ممکن می شود، افزود: با بهره برداری از کارخانه ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران می توان گازهای سرچاهی را به میعانات گازی تبدیل کرد.

کاظم زاده افزود:صندوق بازنشستگی وزارت نفت، متولی ساخت کارخانه ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران است که این موضوع را به شرکت واگذار کرده که شرکت مذکور سرمایه گذاری هایی دراین رابطه انجام داده؛اما منابع مالی شرکت مذکور محدود است و در انتظار تامین مالی از صندوق توسعه ملی است.

وی ادامه داد:تسریع در ساخت کارخانه ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران مشروط به تامین منابع مالی از صندوق توسعه ملی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در رایزنی های انجام شده با وزیر نفت درخصوص ساخت کارخانه ان جی ال ۳۱۰۰ و پتروشیمی دهلران، مهندس زنگنه قول مساعدت را در این رابطه داده است.