ایلام، راسان خبر؛  فرمانده انتظامي استان از کشف ۹ شي ء عتيقه از جنس مفرغ و مربوط به هزاره هاي اول و دوم قبل از ميلاد در شهرستان دره شهر خبر داد.

IMAGE11391270008435

به گزارش راسان خبر؛ سردار “نورعلي ياري”در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس،اظهار داشت:ماموران انتظامي شهرستان دره شهر مستقر در ايست و بازرسي پل گاوميشان موفق شدند محموله قاچاق آثار باستاني را از قاچاقچيان کشف کنند.

وي گفت:در اين عمليات پليسي،ماموران با اشراف اطلاعاتي خودرو حامل عتيقه هاي مفرغي را شناسايي و با متوقف کردن خودرو قاچاقچيان تعداد ۹ قطعه اشياء عتيقه را کشف کردند.

فرمانده انتظامي استان ايلام با اشاره به اينکه عتيقه هاي کشف شده شامل ليوان و بشقاب هاي مفرغي است،گفت:اين عتيقه ها مربوط به هزاره اول و دوم قبل از ميلاد بوده است که قصد جابجايي و انتقال آن ها را داشتند.

وي تصريح کرد:برابر اعلام کارشناسان ميراث فرهنگي اشياء کشف شده علاوه بر ارزش فرهنگي و تاريخي ارزش ريالي دقيق آن تحت بررسي است.

سردار ياري در پايان با اشاره به اينکه تمدن و هويت هر ملتي ريشه در ميراث فرهنگي آن دارد،گفت:نيروي انتظامي قاطعانه با هر گونه قاچاق آثار باستاني مقابله و بر حفاظت از ميراث گرانبهاي ملت ايران تاکيد دارد.

فرمانده انتظامي استان ايلام گفت:در اين رابطه دو نفر دستگير و با تشکيل پرونده تحويل محاکم قضائي شدند.