به گزارش راسان خبر؛ دبیر اجرایی هفته کتاب ایلام کمبود اعتبار را یکی از علت های مهم عدم برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب در این استان در چند سال گذشته عنوان کرد. زهرایی افزود: باوجود استقبال گسترده مردم از نمایشگاه های کتاب در دوره های گذشته به علل مختلف به خصوص کمبود اعتبار این نمایشگاه سراسری […]

۳۱۳۳۱۵_orig

به گزارش راسان خبر؛ دبیر اجرایی هفته کتاب ایلام کمبود اعتبار را یکی از علت های مهم عدم برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب در این استان در چند سال گذشته عنوان کرد.

زهرایی افزود: باوجود استقبال گسترده مردم از نمایشگاه های کتاب در دوره های گذشته به علل مختلف به خصوص کمبود اعتبار این نمایشگاه سراسری در ایلام برگزار نشده است.
وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب یکی از نیازهای اصلی استان به عنوان رویداد بزرگ فرهنگی بوده و در هر دوره برگزاری با حجم انبوه بازدیدکنندگان مواجه شده است.
دبیر اجرایی هفته کتاب ایلام اظهار کرد: نمایشگاه های سراسری کتاب زمینه دسترسی آسان مردم به کتاب را فراهم کرده و موجب آشنایی مردم با تازه های نشر می شود.
وی به برنامه های هفته کتاب در این استان اشاره کرد و گفت: همزمان با هفته کتاب از فعالان عرصه چاپ و نشر استان تقدیر، نشست های مختلف نقد و بررسی کتاب برگزار، ٢٠ایستگاه مطالعه در مجتمع های مسکونی دایر و طرح اهدا کتاب از سوی مردم با همکاری موسسات مردم نهاد اجرا شده است.
دبیر اجرایی هفته کتاب ایلام رونمایی از ١٠٠عنوان تازه های نشر و برگزاری نمایشگاه کتاب در ٣٠٠ مدرسه را از دیگر برنامه های هفته کتاب در ایلام برشمرد.
٢٤تا ٣٠آبان ماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است