ایلام، راسان خبر_ پنجمین سالگرد شهادت شهید «داریوش رضایی‌نژاد» با حضور معاون سازمان انرژی اتمی هم اکنون در حال برگزاری می باشد.

۲۹

به گزارش راسان خبر؛ این مراسم ساعت ۱۰ صبح  امروز  یک‌شنبه سوم مردادماه در مسجد جامع شهر ایلام با  سخنرانی دکتر بهروز کمالوندی آغاز شد.

 شهید داریوش رضایی‌نژاد در صبح پنج‌شنبه ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ در شهرستان آبدانان استان ایلام به دنیا آمد و در تیرماه ۱۳۷۳ دیپلم خود را در رشته ریاضی دریافت کرد و شهید رضایی‌نژاد چندین بار در مسابقات علمی استان ایلام مقام اول را کسب کرد. 

 این شهید در مهرماه ۱۳۷۳ برای تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی برق، گرایش قدرت، در دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان پذیرفته شد و به‌محض فارغ‌التحصیلی به‌عنوان پژوهشگر در مراکز مهم تحقیقاتی و علمی کشور مشغول به کار شد. 

در همان نخستین سال شروع به کار، در آزمون کارشناسی ارشد سال۱۳۷۸ در رشته مهندسی برق، گرایش قدرت و مشغول به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد شد. 

این دانشجوی دکتری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اول مرداد  ۱۳۹۰ مورد هدف ترورهای کور موساد قرار گرفت و مظلومانه در بدو ورود به منزل مسکونی خود با شلیک گلوله به شهادت رسید.