به گزارش پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی ایلام؛ گردهمایی یک روز مدیران کل منطقه ۲ کشور با حضور  دکتر رضائیان زاده معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور و دکتر مختاری مسئول امور استانهای سازمان در روز پنج شنبه ۱۸ شهریور ماه در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان ایلام تشکیل […]

۱

به گزارش پایگاه خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی ایلام؛ گردهمایی یک روز مدیران کل منطقه ۲ کشور با حضور  دکتر رضائیان زاده معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور و دکتر مختاری مسئول امور استانهای سازمان در روز پنج شنبه ۱۸ شهریور ماه در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان ایلام تشکیل گردید.

در ابتدای این جلسه مدیرکل دامپزشکی استان ایلام با قدردانی از حضور معاون محترم سازمان دامپزشکی کشور و هیأت همراه و مدیران کل دامپزشکی استانهای منطقه ۲ کشور توضیحاتی پیرامون وضعیت دامپروری استان و توانمندی های اداره کل دامپزشکی استان و بخش خصوصی دامپزشکی بیان داشت.

دکتر پیرانی افزود استان ایلام با دارا بودن ۷/۲ میلیون واحد دامی به نسبت جمعیت انسانی، یکی از قطب های دامپروری کشور است و خوشبختانه با توجهات مسئولین محترم استان و مسئولین سازمان دامپزشکی کشور توان مناسبی برای ارائه خدمات مطلوب به دامداران و دامپروران استان وجود دارد.

سپس مدیران حاضر در جلسه نسبت به بیان مسائل و مشکلات و برنامه های در دست اقدام در خصوص تب برفکی، تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک، تأمین دارو و واکسن  و مشکلات مربوط به این بخش و بروسلوز پرداختند.

در پایان دکتر رضائیان زاده معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با قدردانی از میزبانی استان ایلام و اقدامات و عملکرد استانهای منطقه ۲ کشور، به توانمندیهای اداره کل دامپزشکی استان ایلام اشاره و گفت: با وجود بیش از ۴۲۵ کیلومتر مرز مشترک بین استان ایلام و کشور عراق خوشبختانه شاهد ورود غیرقانونی دام به استان نمی باشیم. وی در ادامه ضمن بیان اقدامات و برنامه های سازمان علی الخصوص در مورد بیماری تب برفکی، مطالب جامعی در مورد دستور کارهای جلسه بیان داشتند و برنامه های آینده سازمان را در مورد بیماریهای تب برفکی و بروسلوز تشریح نمودند.