ایلام، راسان خبر_ ورود پدیده گرد و غبار به آسمان شهرستان های مرزی مهران و دهلران در جنوب استان ایلام، کمیته اضطرار آلودگی هوای استان را بر آن داشت تا ادارات، مدارس، دانشگاه ها و بانک های این ۲ شهرستان را در روز شنبه ۳۰ بهمن تعطیل اعلام کند.

images

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ معاون حفاظت محیط زیست ایلام با اشاره به تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا ستاد مدیریت بحران استان گفت: در این نشست تصمیم گرفته شده به علت ورود ریزگردها و کاهش دید افقی و غلظت بالای گرد و غبار ادارات، مدارس و دانشگاه های این شهرستان ها در روز جاری تعطیل شود.
علی طاهر سارایی اظهار کرد: هم اکنون دید افقی در شهرستان دهلران کمتر از یک هزار و ۵۰۰ متر و در مهران هشت هزار متر ولی میزان ذرات معلق در هوای این شهرستان ها چهار برابر حد مجاز و در شرایط اضطرار است.
وی افزود: این توده از اواخر شب گذشته وارد مناطق مرزی استان ایلام شده ضمن اینکه هوای بیشتر استان های جنوبی کشور چون خوزستان و بوشهر را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است ولی فعالیت آن در مهران و دهلران روندی پایدار دارد و بتدریج تا عصر امروز از غلطت آن کاسته و از جو استان خارج می شود.
حد مجاز برای ذرات ریزگرد ۱۵۰ میکروگرم در متر مکعب است.
از ابتدای امسال تاکنون استان ایلام شاهد ۷۱ روز آلوده ناشی از پدیده گرد و غبار و ریزگردها بوده است.