ایلام، راسان خبر_ رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام گفت: گرمای هوا در نقاط مختلف استان ایلام تا اواسط هفته آینده همچنان ادامه دارد.

۸۲۱۸۲۰۹۳-۷۰۹۲۶۰۳۵

به گزارش گروه روی خط رسانه های راسان خبر؛ مجتبی میهن پرست اظهار کرد: به علت استقرار سامانه پر ارتفاع در جو همچنان هوای استان در وضعیت گرم و دمای بالا قرار دارد.
وی افزود: در روزهای اخیر دمای هوای شهرستان های مهران و دهلران در گرم ترین ساعات شبانه روز بین ۴۹ تا ۵۰ درجه سانتیگراد و دمای شهرایلام نیز بین ۳۹ تا ۴۰ درجه سانتیگراد رسیده است.
وی یادآور شد: انتظار می رود میانگین دمای هوا و گرما در مناطق گرمسیری از ۴۸ درجه و نقاط معتدل و سردسیر از ۳۸ درجه سانتیگراد پایین تر نیاید ولی امکان افزایش دما فراتر از این مقادیر وجود دارد.
میهن پرست در باره پدیده ریزگردها هم گفت: هرچند توده هایی در بیابان های کشور عراق شکل گرفته است، اما این توده از غلظت زیادی برخوردار نیست و در صورت ورود به کشور احتمال دارد مناطق جنوبی استان نزدیک به مرز عراق را به شکل رقیق و ضعیف درگیر کند.
وی افزود: به علت وجود الگوی جوی پرارتفاع و ایجاد گرما، این الگو نقشی در انتقال گرد و غبار از سمت کشور عراق به مرز ایران را ندارد و به همین جهت در طی هفته های اخیر شاهد آسمانی پاک و صاف هستیم.
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام در خصوص وزش باد هم اظهار کرد: در برخی نقاط استان شاهد وزش باد فصلی و منطقه ای هستیم که گاهی اوقات به صورت مقطعی وزش آن شدت می یابد.

ایرنا