ایلام، راسانم خبر_ تیم دوازده نفره کوهنوردی زاگرس موفق شد قله علم کوه استان مازندران را با موفقیت صعود کند .

photo_2016-07-27_03-14-40
به گزارش راسان خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان ایلام؛ زینب سلامتیان عضو گروه کوهنوردی زاگرس با اعلام خبر صعود کوهنوردان به قله علم کوه گفت : برنامه ی صعود به علم کوه دومین قله ی مرتفع ایران، از مسیر (کلاردشت -ونداربن-تنگه ی گلو -حصار چال) در دستور کار اعضای گروه کوهنوردی زاگرس که متشکل از دوازده کوهنورد از شهرستانهای چرداول و ایلام هستند قرار گرفت.
وی ادامه داد : برنامه کوهنوردی از صبح روز سه شنبه تاریخ ۲۹تیرماه در ایلام آغاز شد و گروه پس از طی ۸۱۰ کیلومترخود را به کلاردشت و قرارگاه کوهنوردی ونداربن رساند. پس از اقامت در قرارگاه ونداربن ساعت ۱۰صبح روز بعد کوهنوردان با خودرو ،به سمت تنگه گلو حرکت کرده و در ساعت ۱۱:۱۵ حرکت به سمت حصار چال ((محل کمپ شبانه)) را شروع کردند .
سلامتیان بیان کرد : با حمل کوله سنگین در منطقه حصار چال که من از آن به عنوان «بهشتی فراموش نشدنی» که جابه جای آن را یخچالها و چشمه ها احاطه کرده است یاد می کنم ، کار سخت و طاقت فرسایی است که فقط علاقه کوهنوردان و آمادگی جسمانی آنها سبب شد که این مسیر را با موفقیت طی نماییم و به اوج قله علم کوه صعود کنیم .