کتاب میراثی ماندگار و ارزشمند در زندگی روزمره ی انسان بشمار می رود زیرا به اعتقاد دوست داران کتاب روشنایی زندگی بشر بر پایه خواندن کتاب و کسب اطلاعات است.   استان ایلام از اوایل هفته جاری(۸اسفندماه)  میزبان دهمین نمایشگاه کتاب  است نمایشگاهی که به گفته ی اکثر ناشران  هر چند در فضای مجهزی برپا نشده […]

download (3)

کتاب میراثی ماندگار و ارزشمند در زندگی روزمره ی انسان بشمار می رود زیرا به اعتقاد دوست داران کتاب روشنایی زندگی بشر بر پایه خواندن کتاب و کسب اطلاعات است.

  استان ایلام از اوایل هفته جاری(۸اسفندماه)  میزبان دهمین نمایشگاه کتاب  است نمایشگاهی که به گفته ی اکثر ناشران  هر چند در فضای مجهزی برپا نشده است اما سبب شده است دوست داران کتاب و کتاب خوانی گرد هم جمع آمده  تا از  فرصت های پیش آمده در این فضای فرهنگی  به نحو احسن استفاده نمایند.

 نمایشگاه کتاب ایلام برخلاف سال گذشته با استقبال قابل توجه علاقمندان به کتاب همراه است، اکثر مراجعه کنندگان که به گفته ی خودشان در بیشتر نمایشگاه های کتاب  در سراسر کشور حضور داشته اند  نمایشگاه کتاب استان را کم و بیش موفق تر و پر محتواتر از استان های هم تراز خود وصف می کنند و ارایه بن تخفیف از سوی وزارت ارشاد، و ناشران را نقطه ی عطف و دلخوشی برای خود دانسته  و حتی  یک فرصت برای افرادی که برخی کتاب های نایاب و مورد نیاز خود را که به راحتی یافت نکرده و  در این نمایشگاه تهیه می کنند و  چه بسا در جریان آخرین آثار منتشر شده در کشور نیز قرار میگیرند.

رضا محبی که اهل و ساکن استان رشت است و برای سفر به عتبات عالیات از مرز مهران به استان ایلام سفر کرده است در گفتگویی با خبرنگار ما با تقدیر از بانک شهر ارائه بن تخفیف، حضور در نمایشگاه را فرصت مناسب برای خود می داند و از مسوولان و بانیان برپایی این نمایشگاه بخصوص بانک عامل قدردانی می کند.

وی در ادامه سخنان خود  تلاش چشمگیر بانک شهر برای نمایان تر کردن  فضای فرهنگی در نمایشگاه و به منظور تسهیل در ارائه خدمات به بازدیدکنندگان و تجهیز و نصب  كارتخوان از سوی این بانک در فضای موجود  شور و شوق خرید را برای شرکت کنندگان چند برابر کرده است.

مریم رمضانی اهل و ساکن خوزستان که دانشجو عمران دانشگاه ایلام است در تکمیل سخنان آقای محبی  ارائه بن تخفیف به خریداران کتاب  را نشان از توجه داشتن  وزارت ارشاد وناشران   به دوست داران کتاب می داند و از بانک عامل جهت تسهیل و سهولت در خرید قدردانی  و تشکر می کند.

به گفته ی مسئول دبیرخانه اجرایی نمایشگاه‌های کتاب بانک شهر مستقر در دهمین نمایشگاه کتاب استان ایلام در اين نمايشگاه سه ميليارد ريال اعتبار در قالب ٥٧٠٠كارت پانصدهزار ريالي و يك ميليون ريالي به مراجعه كنندگان با احتساب بيست درصد يارانه وزارت ارشاد توزيع مي‌شود.

در اين نمايشگاه حدود۳۱ هزار عنوان كتاب با حضور حدود٢٦٠ ناشر در حدود٢٠٠غرفه ارائه می‌شود.

دهمین نمایشگاه کتاب ایلام از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۱ روزهای هشتم تا سیزدهم اسفند در محل انبار اداه غله ایلام  میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی است.