مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام از دستگیری و انهدام یک باند قاچاق آثار تاریخی و فرهنگی در این شهرستان خبر داد.

images

به گزارش راسان خبر؛ سجاد رحمانی گفت: شب گذشته طی یک عملیات هماهنگ توسط یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی شهرستان ایلام با همکاری پرسنل سپاه ناحیه ایلام و کلانتری مرکزی بخش چوار ، یک باند حفاری و قاچاق آثار تاریخی و فرهنگی در محدوده استحفاظی بخش چوار در حین حفاری به دام افتادند.
وی افزود: به دنبال اجرای گشت شبانه توسط نیروهای یگان حفاظت این اداره ، نیروهای گشتی با تعدادی از حفاران غیر مجاز که بصورت شبانه در محدوده استحفاظی بخش چوار مبادرت به حفاری می کردند، مواجهه شده که در یک عملیات سریع با همکاری پرسنل سپاه و نیروی انتظامی ، حفاران به همراه آلات و ادوات جرم توقیف و به منظور سیر مراحل قضایی به کلانتری بخش چوار تحویل داده شدند.
رحمانی ادامه داد: یغماگران آثار تاریخی بدانند که گشت‌های میراث فرهنگی شهرستان به صورت مستمر از آثار تاریخی و فرهنگی حفاظت می کنند.
وی افزود:علاوه بر یگان حفاظت ، تمامی آحاد مردم و نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه امنیتی به صورت جدی از این آثار که هویت ملی کشور محسوب می شوند، حراست می کنند.