به گزاش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: در یازده ماهه اولسالجاری ۱۰هزار جلد انواع گواهینامه برای متقاضان در سطح استان صادر شده است. سرهنگ ابوالفضل کوهزادی افزود: همچنین در این مدت  ۴۸۰ جلد گواهینامه فاقد اعتبار در استان ضبط شده است. وی با بیان اینکه مشکل […]

به گزاش پایگاه خبری راسان خبر از ایلام، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: در یازده ماهه اولسالجاری ۱۰هزار جلد انواع گواهینامه برای متقاضان در سطح استان صادر شده است.

سرهنگ ابوالفضل کوهزادی افزود: همچنین در این مدت  ۴۸۰ جلد گواهینامه فاقد اعتبار در استان ضبط شده است.

وی با بیان اینکه مشکل خاصی برای چاپ گواهینامه‌های جدیدالصدور وجود ندارد، یادآور شد: تلاش می شود تا با ثبت سریع اطلاعات، متقاضیان دریافت گواهی نامه در سامانه، در فرجه زمانی حداقل یک ماهه گواهی نامه آنها چاپ و از طریق اداره پست به آدرس آنان ارسال شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام اظهار داشت: دارنده گواهینامه موظف است ظرف یک ماه پیش از پایان مهلت مقرر، برای تمدید مدت اعتبار یا تعویض آن به گواهینامه معادل به راهنمایی و رانندگی مراجعه کند.

وی بیان داشت: براساس قانون، ماموران راهنمایی و رانندگی هنگام کنترل گواهینامه رانندگان موظفند درصورتی که تاریخ اعتبار آن سپری شده باشد گواهینامه رانندگی را با ارائه رسید دریافت و پس از اعمال قانون ، گواهینامه یادشده را برای تمدید یا تجدید به اداره مربوطه ارسال کنند.

سرهنگ ابوالفضل کوهزادی افزود: دارنده گواهینامه مکلف است حداکثر ظرف یک ماه با مراجعه به واحدهای مربوطه پلیس راهنمایی و رانندگی برای دریافت گواهینامه رانندگی جدید اقدام کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: انقضای اعتبار گواهینامه درحکم فقدان گواهینامه تلقی نمی‌شود؛ به استناد ماده ۱۵۶ قانون تعزیرات، هرکس بدون گواهینامه رسمی اقدام به رانندگی وسایل نقلیه موتوری کند مرتکب جرم شده و مستحق مجازات است.

کد خبر/۴۹۱۸۲