به گزارش راسان خبر؛ امیدعلی سبزی اظهار کرد: از مجموع ۲۷ داوطلبی که برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه ثبت نام کرده بود در نهایت پس از سه مرحله بررسی ها توسط هیات های اجرایی، نظارت و شورای نگهبان ۱۰ نفر تایید صلاحیت شدند. فرماندار مرکز حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان، […]

۸۱۹۵۲۸۸۹-۷۰۵۰۱۳۲۸[۱]_۲۵۰۴۳

به گزارش راسان خبر؛ امیدعلی سبزی اظهار کرد: از مجموع ۲۷ داوطلبی که برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه ثبت نام کرده بود در نهایت پس از سه مرحله بررسی ها توسط هیات های اجرایی، نظارت و شورای نگهبان ۱۰ نفر تایید صلاحیت شدند.

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره افزود: اعضای اصلی هیات های اجرایی مجلس دهم در این حوزه شامل ۱۲۱ نفر عضو اصلی و ۵۵ نفر عضو علی البدل است.

سبزی تاکید کرد: تعداد عوامل اجرایی انتخابات در مجلس نهم در این حوزه انتخابیه چهار هزار نفر بود که در دوره دهم پیش بینی می شود عوامل اجرایی با توجه به اضافه شدن دو بخش به این حوزه انتخابیه به چهار هزار و ۲۰۰ نفر افزایش یابد.

وی ادامه داد: تعداد شرکت کنندگان واجد شرایط در انتخابات مجلس نهم در این حوزه انتخابیه ۱۱۴ هزار نفر بود ولی در این دوره پیش بینی می شود این تعداد به ۱۱۸ هزار نفر برسد.

فرماندار دهلران یادآور شد: در انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی تعداد ثبت نام کنندگان ۱۷ نفر بود ولی در دوره دهم ۲۷ نفر ثبت نام کردند که نسبت به دوره قبل از رشد بیش از ۵۸ درصدی برخوردار است.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس دهم از ۲۸ بهمن تا ۵ اسفند تعیین شده و نامزدهای انتخابات می توانند در مهلت قانونی هفت روزه خود نسبت به تبلیغات رسمی و قانونی اقدام کنند.