ایلام، راسان خبر – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام از ثبت ۱۴۵ نفر از کارآفرینان این استان در جشنواره تکاپو خبر داد.

۲۰۷۱۶۳۴

به گزارش گروه روی خط رسانه های راسان خبر؛ علیرضا زرگوش اظهار داشت: طرح تکاپو (توسعه کسب و کار و توسعه پایدار) از طرح های محوری دولت تدبیر و امید برای توسعه اشتغال است که از سال گذشته با مصوبه شورای عالی اشتغال کشور اجرای آزمایشی آن آغاز شد، این طرح یکی از برنامه های وزارت کار است که به توسعه و ساماندهی کسب و کارهای خرد و خانگی و اتصال آن به بنگاه های کوچک و متوسط توجه می‌کند.

وی افزود: این طرح سال گذشته به صورت آزمایشی در استان های خراسان رضوی، کردستان، سمنان، کرمانشاه و همدان اجرا شد که نتایج موفقیت آمیزی به همراه داشت و اکنون با گذشت یک سال، این طرح ملی در تمامی استان های کشور به اجرا گذاشته می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: طرح تکاپو مبتنی بر توسعه بنگاه های اقتصادی موجود است، نه ایجاد بنگاه های جدید و می توان گفت این طرح مبتنی بر کسب و کار موجود است.

زرگوش تاکید کرد: این جشنواره با هدف تبدیل ایده کارآفرینان و نخبگان جامعه به ثروت و استفاده از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاهی شکل گرفته و تاکنون ۱۴۵ نفر در استان ایلام در این جشنواره ثبت نام کرده اند.

وی اضافه کرد: کارآفرینان استان ایلام برای شرکت در این جشنواره می توانند به سامانه karafarinanebartar.ir مراجعه کنند و مشخصات طرح های خود را در این مرکز وارد کنند.

مهر