ایلام؛ راسان خبر_ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: ۱۷ فضای آموزشی جدید مهر ماه امسال همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در این استان به بهره برداری می رسد.

۸۲۱۸۴۶۳۰-۷۰۹۳۰۹۷۵

به گزارش گروه رو ی خط رسانه های راسان خبر؛ سعید هژبری اظهار کرد: این تعداد فضا در مناطق شهری و وستایی استان احداث شده و مهرماه امسال برای استفاده دانش آموزان تحویل آموزش و پرورش می شود.
وی افزود: تعدادی از این مدارس با مشارکت افراد خیر و تعدادی نیز با اعتبارهای دولتی احداث شده اند که با پیشرفت مطلوب تا پایان فصل تابستان تکمیل و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.
هژبری همچنین با اشاره به اختصاص پنج میلیارد ریال برای تعمیر و بازسازی مدارس این استان در فصل تابستان امسال تاکید کرد: با این اعتبار اکنون عملیات ایزوگام و آسفالت حیاط مدارس مناطق شهری و روستایی در حال انجام است.
وی همچنین از اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح هجرت در مدارس این استان خبر داد و یادآور شد: این طرح از ابتدای تیر ماه آغاز شده و تا اواسط شهریور نیز ادامه دارد.
مدیرکل نوسازی مدارس ایلام گفت: این طرح با هدف غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان همه ساله در فصل تابستان اجرا و در قالب آن مدارس توسط دانش آموزان رنگ آمیزی، تعمیر و بهسازی می شود.
هژبری با بیان اینکه پارسال ۱۰۰ فضای آموزشی استان در طرح هجرت بازسازی شد، اضافه کرد: اجرای این طرح به آموزش و پرورش استان ابلاغ شده تا نیازهای تعمیراتی مدارس را به این دستگاه اعلام کنند.
وی اولویت این طرح در تابستان امسال را بهسازی فضای مدارس و تعمیر تجهیزات مدارس مناطق ۱۴ گانه آموزشی این استان اعلام کرد.
اکنون از مجموع یک هزار و ۳۴۱ فضای آموزشی استان، ۹۱ فضای آموزشی فرسوده است که عمده آنها در مرکز استان قرار دارند و بازسازی و نوسازی آنها امسال در دستور کار نوسازی مدارس قرار گرفته است.
در سال تحصیلی گذشته ۱۰۰ هزار دانش آموز مقاطع تحصیلی مختلف در مدارس استان ایلام به تحصیل اشتغال داشتند.

ایرنا