ایلام، راسان خبر_ مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با اشاره به اینکه از سال ۹۴ یک تحول انقلابی در خصوص ایمن‌سازی راه‌های استان در تمام محور های مواصلاتی صورت گرفته گفت: حدود ۳۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان در این فاصله آسفالت شده است.

۵۵۵_۲۳۴۲

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ ميرجعفريان با تاکید بر اقدامات انجام شده برای ایمن سازی سفرهای تابستانی در استان ایلام گفت: از سال ۹۴ حدود ۳۰۰ کیلومتر از محور های مواصلاتی استان آسفالت شده است. وی گفت: روکش آسفالت از مهمترین معیارها برای ایمن‌سازی راه‌ها است چون اگر مشکلی در سطح آسفالت باشد می‌تواند سوانح رانندگي منجر شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام به دیگر اقدامات انجام شده برای ایمن سازی راه‌های استان اشاره کرد و گفت: نصب تابلوهای ایمنی در تمام جاده‌های استان، بهبود وضعیت پیچ ها و ایمن سازی بیش از ۷۰۰ کیلومتر از شانه‌های جاده‌ها از دیگر عملیاتی است که در این زمینه انجام شده است.
ميرجعفريان بیان کرد: از دیگر کارهایی که ما در طول سال باتوجه به اینکه مشکلات مالی هم داشتیم چیزی حدود ۲۴۰ کیلومتر از محور های مواصلاتی را خط کشی کردیم و بالای ۴ کیلومتر نصب گارد ریل انجام دادیم.
وی ادامه داد: بیش از ۱۲۰۰ متر از تونل های موجود در استان را استاندارد کردیم یعنی اگر مشکل خاصی درون تونل ها وجود داشت را بهبود بخشیدیم و حدود ۱۰۰ متر مربع هم تابلو های اطلاعاتی نصب شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام اشاره به بحث آرام سازی راهه ای استان کرد و گفت: در جاده ایلام-مهران آرام سازی خوبی را انجام دادیم تاثیر زیادی در روند تردد مسافرین در آن منطقه داشته است.
ميرجعفريان بیان اشاره به وضعیت تلفات جاده ای در استان کرد و گفت: همانطور که می دانید محور های سطح استان که به مهران ختم می شود حجم زیادی از زائرین در طول سال تردد می کنند که حدودی بخواهیم بگویم ۱۰ هزار نفر در روز ما تردد داریم در مرز مهران، همینطور بحث ترانزیت بار وجود دارد با تمام این گفته ها استان ايلام كمترين آمار تلفات جاده اي را در سطح كشور دارد.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاكنون با استفاده از قیر یارانه‌ای و اعتبارات اسناد خزانه اسلامی تاكنون ۵۶ كیلومتر از راه‌های اصلی استان روكش آسفالت شده و عملیات اجرایی روكش آسفالت در راه‌های اصلی استان همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال در صورت تامین اعتبار و مساعد بودن شرایط جوی ۲۰۰ كیلومتر دیگر از راه‌های اصلی استان مورد روكش آسفالت قرار گیرد.
میر جعفریان بیان كرد: در این مدت ۱۲ كیلومتر از راه‌های روستایی استان نیز روكش آسفالت شده و عملیات روكش آسفالت راه‌های روستایی هم ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود در صورت تامین اعتبار لازم ۲۵ كیلومتر دیگر از راه‌های روستایی استان روكش آسفالت شود.
میر جعفريان اشاره به چهاربانده کردن محور ایلام به مهران کرد و گفت: در مجموع چهار بانده کردن محور ایلام به مهران نیاز به اختصاص اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد ریال دارد و در صورتی كه این اعتبار لازم نیز به موقع تخصیص یابد عملیات اجرایی این طرح با وجود شرایط توپوگرافی منطقه در خوشبینانه‌ترین حالت ۳ سال به طول می‌کشد