راسان خبر/مدیرکل تبلیغات اسلامی ایلام با بیان اینکه ۳۵ روستای پرجمعیت استان فاقد مبلغ است، گفت: طبق بررسی های بعمل آمده، بیشترین آسیب اجتماعی در این مناطق است.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ حجت الاسلام رحیمی در جلسه برنامه ریزی برگزاری دوره‌های آموزشی مبلغین اظهار داشت: متاسفانه ۱۶ شهر فاقد مبلغ است،۲۴ خانه عالم سازمان تبلیغات اسلامی در نتیجه کمبود مبلغ بلا استفاده است.

وی با بیان اینکه ۳۵ روستای پرجمعیت استان فاقد مبلغ است، افزود: طبق بررسی های انجام شده، بیشترین آسیب اجتماعی در این مناطق است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی ایلام گفت: یکی از دلایلی که نقش مستقیم در پایین بودن تعداد مبلغین در استان موثر است، سابقه اندک حوزه علمیه استان ایلام بلحاظ تاریخی نسبت به دیگر استان ها است، قدمت برخی از حوزه های علمیه در استان ها بیش از ۲۰۰ سال می باشد و این نقش موثری را در افزایش تعداد مبلغین در این استانها ایفا می کند.

رحیمی ادامه داد: خوشبختانه از مجموعه های خارج از استانی که بیشترین یاری را در حوزه تبلیغ به استان ایلام داشته اند می توان به گروه جهادی نسیم وصال اشاره کرد که در برنامه های مختلف روحانیون مجربی را به استان ارسال می کند.

وی در خصوص توانمند سازی مبلغین استان بیان داشت: با توافقاتی که با دفتر تبلیغات اسلامی صورت گرفته،دوره های توانمندسازی بخصوص در حوزه کودک و نوجوان طراحی شده و بزودی این دوره ها برگزار خواهند شد.

کد خبر/۹۵۰۷۳

  • نویسنده : سمیه آذرمهر