ایلام، راسان خبر_ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: این ستاد به صورت مشارکتی با استانداری ایلام اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت پارکینگ های ویژه زائران اربعین حسینی در مهران هزینه می کند.

۸۲۱۵۷۵۴۴-۷۰۸۷۹۹۶۲

به گزارش گروه روی خط رسانه های راسان خبر؛ محمد مخبر  در حاشیه بازدید از پارکینگ های سطح شهر مهران اظهار کرد: ۲۵ میلیارد ریال از این میزان اعتبار از سوی بنیاد برکت و ۲۵ میلیارد نیز از محل اعتبارات استانداری ایلام تامین و اختصاص داده می شود.
وی افزود: این میزان اعتبار برای ساماندهی پارکینگ های سطح شهر مهران و ایجاد زیر ساخت های آب، برق، سایه بان، امکانات رفاهی و دیگر نیازمندی های مربوط به موضوع زیرساخت ها در این شهر مرزی هزینه خواهد شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) تاکید کرد: هدف از اختصاص و هزینه شدن این میزان اعتبار، ایجاد رفاه برای زائران عتبات عالیات بویژه در ایام منتهی به اربعین حسینی است.
مخبر یادآور شد: ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) بدنبال محرومیت زدایی از غرب کشور است و به همین منظور در استان های غربی کشور سرمایه گذاری هایی در بخش های مختلف انجام می دهد.
شهرستان مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد و مهمترین مرز برای تردد زائران عتبات عالیات بخصوص در ایام اربعین حسینی است.
سال گذشته در ایام منتهی به اربعین حسینی بیش از ۲ میلیون زائر از طریق مرز مهران برای شرکت در آیین های ویژه این ایام به شهرهای مذهبی عراق سفر کردند.

منبع: ایرنا